office 2717014 960 720

Šių metų birželio pabaigoje Clarivate Analytics kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie duomenų bazės Journal Citation Reports (toliau – JCR)  žurnalų cituojamumo rodiklių (angl. Impact Factor)  atnaujinimą, parengtą pagal 2019 m. Web of Science Core Collection indeksuojamų leidinių citavimo statistiką.

Clarivate Analytics teigia, kad JCR indeksuojami tik pasaulyje geriausiai žinomi aukštos kokybės moksliniai žurnalai, knygų rinkiniai ir konferenciniai leidiniai. Remiantis JCR pateiktais rodikliais, mokslo bendruomenė gali identifikuoti santykinę leidinių svarbą tam tikroje mokslo kryptyje.

Pagrindiniai JCR atnaujinimai:

• Leidinių aprėptis: atnaujintoje JCR duomenų bazėje pateikiama citavimo informacija iš 83 šalyse leidžiamų daugiau nei 12 000 leidinių, kurie apima 236 mokslo kryptis; JCR indeksuoja daugiau nei 1 600 atvirosios prieigos žurnalų. Šiais metais į JCR įtraukti 365 nauji leidiniai, iš kurių 178 – atvirosios prieigos.
  • Nauji duomenys: JCR pateikiama žurnalo cituotų straipsnių klasifikacija  pagal atvirosios prieigos pobūdį.
  • Žurnalų vertinimas: dėl per didelio savicitavimo ar kitų cituojumo rodiklio iškraipymo priežasčių buvo atnaujinti žurnalo vertinimo atrankos kriterijai ir metodika. Šiais metais siekiant išlaikyti indeksuojamų leidinių aukštą kokybę, leidinių atrankos vertinimo komisija atsisakė įtraukti 33 žurnalų vertinimą, kurie sudarė 0,27 proc. visų indeksuojamų JCR leidinių.

Daugiau informacijos apie JCR atnaujinimą.

Norėdami atlikti žurnalų citavimo rodiklių paiešką junkitės prie JCR.

Dėmesio! Primename, kad norint duomenų baze naudotis namuose, jums reikia savo asmeninį kompiuterį prijungti prie VU tinklo (VPN). Daugiau informacijos apie VPN. Jei norite duomenų baze naudotis VU bibliotekoje, fakultete ar bendrabutyje – jokių atskirų prisijungimų nereikia. ,

Naujieną pateikė: VU bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyrius, 2020-07-13