Sidebar

0 5 copyLaima Bronislava Pučkoriūtė (1931–2020) – garsi grafikė, puiki piešėja ir knygų apipavidalintoja, ilgametė „Kultūros barų“ meninė redaktorė.

1951–1957 m., mokydamasi Vilniaus valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) pas skulptorių Juozą Kėdainį, pasižymėjo kaip puiki piešėja. Specialybės ją mokė grafikai – Vytautas Jurkūnas, Jonas Kuzminskis, profesorius Antanas Kučas. Ji studijavo kartu su lietuvių modernizmo klasikais – Juozu Adomoniu, Genovaite Jacėnaite, Aldona Skirutyte, Antanu Kmieliausku, Vincentu Geču, Brigita Adomoniene, Juozu Galkumi ir kitais. Baigusi mokslus, buvo pakviesta dirbti „Moksleivio“ žurnale, priimta į Lietuvos dailininkų sąjungą, aktyviai dalyvavo meniniame gyvenime, 1981, 2001, 2002 ir 2011 m. surengė personalines parodas. 1965 m. L. B. Pučkoriūtė tapo mėnraščio „Kultūros barai“ menine redaktore ir dirbo čia ketvirtį amžiaus – iki 1991-ųjų. Sukūrė naują žurnalo logotipą ir maketą (tiek formatas, tiek vizualinė išraiška mažai pakitusi iki šių dienų).

Itin svarbią vietą L. B. Pučkoriūtės kūryboje užima knygų apipavidalinimas. Ji kūrė ne tik knygų viršelius, aplankus, bet ir iliustracijas, pasitelkdama lino, medžio raižybos, litografijos, monotipijos technikas, piešinius plunksnele, teptuku, tušu. Pamėgusi urbanistinį peizažą sukūrė ciklus „Vilniaus architektūra“, „Vilniaus universiteto ansamblis“ ir kt. Dailininkė bendradarbiavo su leidyklomis „Mintis“, „Vaga“, dirbo Kultūros ir meno institute.

Darbų yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Rašytojų muziejai, jos kūrinių yra Tretjakovo galerijoje Maskvoje, JAV, Čekijos, Vokietijos muziejuose, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Parodoje eksponuojama L. B. Pučkoriūtės kurti ekslibriai, kurie vėliau papildys VU bibliotekos Grafikos kabinete saugomą Grafikės darbų fondą.

Paroda veikia VU bibliotekos Filologijos skaitykloje (II a.) iki lapkričio 25 d.

Informaciją pateikė Snieguolė Misiūnienė, 2020-11-11

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos