resize 1920x1080 vrva 1171 1 776 2Vilniaus regioninis valstybės archyvas lapkričio 27 d. pristato virtualią parodą „Vilniaus universiteto bibliotekai – 450 metų”, kurioje kviečia patyrinėti svarbius VU bibliotekos istorijos faktus įamžinusius dokumentus.

Parodoje lankytojas išvys 1940 metų Vilniaus universiteto nacionalizavimo aktą, rektoriaus Jono Sniadeckio 1809 metais patvirtintą universiteto rūmų planą, taip pat kolekciją senųjų fotografijų, kuriose užfiksuotos įspūdingosios VU bibliotekos skaityklos, universiteto centrinių rūmų erdvės, dekoro fragmentai.

Parodą pamatyti galima pasirinkus nuorodą: „Vilniaus universiteto bibliotekai – 450 metų”

Iliustracijos: VU rūmai, Vilniaus astronominė observatorija, XIX pab. (1 viršelyje); Vilniaus valstybinis universitetas, Visuomeninių mokslų skaitykla, Restauracija ir pritaikymas, architektas Vytautas Gabriūnas (2 kairėje). Vilniaus regioninis valstybės archyvas.

Informaciją pateikė Ramunė Gedvilaitė, 2020-11-27