Sausio 13dŠiandien, sausio 13 dieną, minime reikšmingą sukaktį – Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį.

Laisvės gynėjų diena – tai proga prisiminti istorinius įvykius, kurių dalis vis dar gyva žmonių atmintyje. Vilniaus universitete ir mūsų bibliotekoje dirba nemažai žmonių, puikiai pamenančių ir dalyvavusių Sausio 13-tosios įvykiuose.

Nors jau išaugo ir subrendo kelios kartos, apie tas dienas žinančios tik iš pasakojimų, istorijos pamokų, knygų, televizijos laidų, ši data visiems mums žymi esminį momentą atkuriant nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Sausio 13-tąją Lietuva pademonstravo ne tik nepriklausomybės siekį, bet ir ryžtą ją apginti. 1991 m. sausio įvykiai atkreipė pasaulio dėmesį į Lietuvą, taip pat parodydami pavyzdį ir visoms kitoms Sovietų Sąjungos respublikoms.

Sausio 13-toji reiškia lūžio tašką Lietuvos istorijoje, nulėmusį kelią, kuriuo einame ir šiandien.

Tad nepamiršdami aukų švęskime savo vienybę, džiaukimės ir gerbkime nepriklausomybę!

Nuotraukoje: Laisvės gynėjai prie televizijos bokšto (VU bibliotekos rankraščių fondas F233-308).

2021-01-13