ACSBalandžio 28 dieną Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacija (LMBA) su leidėju American Chemical Society (ACS) pasirašė susitarimą, pagal kurį septyniolikai Lietuvos tyrėjų straipsnių, priimtų publikuoti ACS žurnaluose, bus 100 proc. apmokėtas straipsnio apdorojimo mokestis (angl. Article Processing Charge, APC). Pasiūlymas gali būti taikomas tik 2021 m. priimtiems publikuoti straipsniams.

Publikacijoms bus suteikta CC-BY arba CC-BY-NC-ND licencija, jos taps iškart prieinamos leidėjo puslapyje internete, taip pat galėsite viso teksto publikaciją (leidėjo versiją) įkelti į institucinę talpyklą eLABA ir nustatyti atvirosios prieigos sąlygas be embargo laikotarpio.

Svarbu: jei norite pasinaudoti galimybe publikuoti straipsnį per atvirąją prieigą, leidėjo puslapio autoriaus paskyroje pažymėkite, kad APC bus apmokėtas LMBA. Nurodykite Vilniaus universiteto elektroninį paštą, į kurį gausite pasiūlymą dėl nemokamo publikacijos atvėrimo, kai tik jūsų rankraštis bus priimtas.

Siūlome nedelsti ir naudotis pasiūlymu – APC bus padengtas septyniolikai Lietuvos autorių publikacijų pirmumo tvarka, be atrankos.

Jei turite klausimų, kreipkitės į VU bibliotekos Informacijos vadybininkę Eglę Juodę el. paštu .

2021-05-12