Šių metų birželio 30 d. Clarivate Analytics kompanija paskelbė duomenų bazės InCites Journal Citation Reports (toliau – JCR) žurnalų cituojamumo rodiklių (angl. Impact Factor) atnaujinimą, remiantis 2020 m. Web of Science Core Collection indeksuojamų leidinių citavimo statistika.

Atnaujinti JCR duomenys suteikia galimybę mokslinei bendruomenei identifikuoti akademinių leidinių svarbą tam tikroje mokslo kryptyje.

Pagrindiniai JCR atnaujinimai:

Leidinių aprėptis: JCR citavimo duomenys pateikiami iš 113-oje šalių leidžiamų daugiau nei 20 000 leidinių, kurie apima 254 mokslo kryptis.  Daugiau nei 14 000 leidinių publikavo bent vieną atvirosios prieigos straipsnį, iš šių leidinių daugiau nei 4 600 – grynieji atvirosios prieigos žurnalai.

Papildytas indeksuojamų leidinių sąrašas: pirmą kartą į JCR citavimo duomenų skaičiavimus įtraukta 70 proc. leidinių pavadinimų iš dviejų Web of Science indeksuojamų bazių (Arts & Humanities Citation Index ir Emerging Sources Citation Index).

Naujas žurnalo citavimo rodiklis: Clarivate Analytics JCR pateikia naują rodiklį –  žurnalo citavimo indikatorių (angl. Journal Citation Indicator), kuris parodo paskutinių trijų metų vidutinį straipsnių citavimo vidurkį, normuotą pagal mokslo šaką, metus ir publikacijos tipą. Šis rodiklis bus skaičiuojamas visiems Web of Science Core Collection indeksuojamiems leidiniams, net ir tiems, kurie neturi cituojamumo rodiklio (angl. Impact Factor).

Atnaujinta JCR vartotojo sąsaja: atnaujinimai atlikti remiantis vartotojų iš viso pasaulio atsiliepimais. JCR pasižymi intuityvesne informacijos paieška ir greitesnėmis navigacijos galimybėmis. Senesnė paieškos platformos versija bus prieinama iki 2021 m. pabaigos.

Išankstinės prieigos straipsnių (angl. Early Access Articles) įtraukimas: JCR pasipildžius indeksuojamų leidinių sąrašu, įtraukiamas ir išankstinių straipsnių turinys, leidžiantis pasiekti naujausius mokslinius tyrimus.

Daugiau informacijos apie JCR atnaujinimą.

Norėdami atlikti žurnalų citavimo rodiklių paiešką, junkitės prie JCR.

Dėmesio! Primename, kad norint duomenų baze naudotis namuose, jums reikia savo asmeninį kompiuterį prijungti prie VU tinklo (VPN). Daugiau informacijos apie VPN rasite čia. Jei norite duomenų baze naudotis VU bibliotekoje, fakultete ar bendrabutyje – jokių atskirų prisijungimų nereikia.

Naujieną pateikė: VU bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyrius, 2021-07-15