Testuojamos duomenų bazės 2Šių metų birželio pabaigoje Clarivate Analytics kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie duomenų bazės Journal Citation Reports (toliau – JCR)  žurnalų cituojamumo rodiklių (angl. Impact Factor)  atnaujinimą, parengtą pagal 2021 m. Web of Science Core Collection indeksuojamų leidinių citavimo statistiką.

Clarivate Analytics teigia, kad JCR indeksuojami tik pasaulyje geriausiai žinomi aukštos kokybės moksliniai žurnalai, knygų rinkiniai ir konferenciniai leidiniai. Remiantis JCR pateiktais rodikliais, mokslo bendruomenė gali identifikuoti santykinę leidinių svarbą tam tikroje mokslo kryptyje.

Pagrindiniai atnaujinimai ir pokyčiai:

• Nauji duomenys. Pirmą kartą skaičiuojant žurnalo poveikio faktorių (Journal Impact Factor) buvo įtrauktas ankstyvosios prieigos turinys.
  • Padidėjęs cituojamos medžiagos kiekis. Padidėjo cituojamos medžiagos, pagal kurią skaičiuojamas žurnalo poveikio faktorius kiekis, kadangi į šį skaičių buvo įtraukas ankstyvosios prieigos turinys.
  • Leidinių aprėptis: Atnaujintoje JCR duomenų bazėje pateikiama citavimo informacija iš 114 šalių leidžiamų daugiau nei 21 000 mokslinių žurnalų, kurie apima 254 mokslo kryptis. Indeksuojami ir daugiau nei 5 300 atvirosios prieigos žurnalų. Šiais metais 192 leidiniai pirmą kartą gavo JCR įvertį.
  • Žurnalų vertinimas: dėl per didelio savicitavimo ar kitų cituojumo rodiklio iškraipymo priežasčių buvo atnaujinti žurnalo vertinimo atrankos kriterijai ir metodika. Šiais metais siekiant išlaikyti indeksuojamų leidinių aukštą kokybę, leidinių atrankos vertinimo komisija atsisakė įtraukti į žurnalų vertinimą 0,01 proc. visų indeksuojamų JCR leidinių.
  • Pasikeitė pirmaujantis žurnalas. Pirmaujančiu žurnalu medicinos ir sveikatos mokslo srityje tapo žurnalas The Lancet, kuris aplenkė anksčiau pirmavusį žurnalą New England Journal of Medicine.
  • Padaugėjo žurnalų, turinčių aukštesnį nei 100 JCR rodiklį. Pirmą kartą net 7 žurnalai gavo aukštesnį nei 100 JCR rodiklį. Visi geriausiai cituojami moksliniai straipsniai buvo susiję su COVID-19 tematika.

Daugiau informacijos apie JCR rasite pasirinkę šią nuorodą.

Norėdami atlikti žurnalų citavimo rodiklių paiešką junkitės prie: https://jcr.clarivate.com/

Dėmesio! Primename, kad norint duomenų baze naudotis namuose, jums reikia savo asmeninį kompiuterį prijungti prie VU tinklo (VPN). Daugiau informacijos apie VPN. Jei norite duomenų baze naudotis VU bibliotekoje, fakultete ar bendrabutyje – jokių atskirų prisijungimų nereikia.

Naujieną pateikė: VU bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyrius

2022-06-29