chemija copy šekspyras   social politics  ekonomika  klio

Vilniaus universiteto biblioteka naujus metus pradeda džiugia žinia. Prenumeruojamų elektroninių išteklių sąrašą papildė net keturios gerai vertinamos, visatekstės elektroninių žurnalų ir knygų duomenų bazės: De Gruyter journals, Project MUSE, The Loeb Classical Library, Pearson eBooks. Taip pat atnaujinta prieiga prie Prancūzijos mokslinių organizacijų leidžiamo žurnalo Astronomy & Astrophysics.

De Gruyter journals – pilno teksto žurnalų rinkinys, apimantis socialinių, humanitarinių, gamtos, fizinių, medicinos mokslo ir meno temas. Jų leidėja, Walter De Gruyter, yra Vokietijos mokslinė leidykla, veikianti nuo 1749 m. Tikime, kad prieiga prie De Gruyter žurnalų bus itin naudinga filologams(-ėms), daug reikšmingų publikacijų atras ir gamtos mokslų atstovai(-ės). Pilnas De Gruyter žurnalų sąrašas pateikiamas čia.

Project MUSE – ne pelno siekiantis projektas, kurio iniciatorė yra John Hopkins universiteto biblioteka, bendradarbiaujanti su universitetais ir leidyklomis iš viso pasaulio. Šioje platformoje pateikiama daugiau nei 800 mokslinių žurnalų. Vilniaus universiteto biblioteka prenumeruoja Socialinių ir Humanitarinių temų kolekcijas, kuriose yra 113 žurnalų. Visi leidiniai pilno teksto, jiems netaikomas embargo laikotarpis – t. y. neribojama prieiga prie naujausių numerių. Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.

The Loeb Classical Library – Harvard University Press leidžiama knygų serija, kurioje rasite reikšmingus senovės graikų ir lotynų literatūros kūrinius. Knygų tekstai pateikiami originalo ir anglų kalba viename atvarte. Suteikiama galimybė atlikti raktinių žodžių paiešką visose kolekcijai priklausančiose knygose. Leidinius skaityti galima tik prisijungus prie VU tinklo arba aktyvavus VU VPN paslaugą, atsisiuntimas į asmeninį kompiuterį negalimas. Tačiau susikūrus paskyrą knygose galima žymėti tekstą ir rašyti pastabas. Kolekcijai priklausančių knygų sąrašas.

Pearson eBooks – el. knygų platforma. VU bibliotekos skaitytojai turi galimybę naudotis ekonomikos, rinkodaros, apskaitos ir finansų kolekcijomis. Taip pat suteikiama nemokama prieiga prie filosofijos, istorijos, matematikos, JAV teismų praktikos, literatūros klasikos veikalų. Knygas galima skaityti Pearson eBook puslapyje arba į asmeninį kompiuterį atsisiuntus Bookshelf programėlę. Vienu metu el. knygą gali pasiskolinti du skaitytojai. Prenumeruojamų el. leidinių sąrašas.

Dėmesio! Primename, kad norint duomenų baze naudotis namuose, jums reikia savo asmeninį kompiuterį prijungti prie VU tinklo naudojantis VPN paslauga. Daugiau informacijos rasite čia.  Jei norite duomenų baze naudotis VU bibliotekoje, fakultete ar bendrabutyje – jokių atskirų prisijungimų nereikia.

Informaciją parengė Urtė Milkintaitė

2023-01-17