Vilniaus universiteto biblioteka pristato naują duomenų bazių ir kitų el. išteklių paieškos sistemą, kuri leis daug lengviau rasti visas Vilniaus universiteto prenumeruojamas duomenų bazes, informacijos tvarkymo įrankius, el. knygų kolekcijas, rekomenduojamus atvirosios prieigos ir testuojamus išteklius.

Šioje sistemoje duomenų bazių sąrašas pateikiamas abėcėlės tvarka. Vartotojas gali atlikti konkrečios duomenų bazės ar elektroninio ištekliaus paiešką arba naršyti sąrašą pagal pasirinktus kriterijus.

Pav 1 copy

Paiešką vykdyti taip pat galima pagal dalyką ar reikšminius žodžius: pavyzdžiui, įvedus į paieškos laukelį žodį medicina, sistema jums pateiks duomenų bazes ir išteklius, kuriuose rasite informacijos medicinos tema. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad duomenų bazių paieškos sistema yra skirta jus dominančiai duomenų bazei rasti, o pačių straipsnių, el. žurnalų ir el. knygų ieškokite jau prisijungę prie konkrečios duomenų bazės arba virtualioje bibliotekoje.

Pav 2

Vartotojų patogumui naujoje sistemoje taip pat įdiegta funkcija, kuri leidžia tiesiogiai gauti informacinę pagalbą ieškant reikalingos literatūros. Meniu juostoje pasirinkus jus dominančią mokslo sritį (žr. nuorodą Dalykas), sistema pateiks šią sritį kuruojančio dalyko bibliotekininko, galinčio pakonsultuoti jus informacijos paieškos klausimais, kontaktus.

Nauja duomenų bazių paieškos sistema yra pasiekiama adresu: https://duomenu-bazes.biblioteka.vu.lt/lt/.

2023-04-12