business g0712c33c5 1280Pagal Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos (LMBA) ir leidėjo American Chemical Society (ACS) susitarimą Lietuvos autorių straipsniams, priimtiems publikuoti ACS žurnaluose, bus 100 proc. apmokėtas straipsnio apdorojimo mokestis (angl. Article Processing Charge, APC). Įprastai šiuose žurnaluose APC siekia iki 5000 $.

Publikacijoms bus suteikta CC-BY arba CC-BY-NC-ND licencija, jos taps iškart prieinamos leidėjo puslapyje internete, taip pat galėsite viso teksto publikaciją (leidėjo versiją) įkelti į savo asmeninį puslapį, ResearchGate ar kitą socialinį tinklą, institucinę talpyklą eLABA ir nustatyti atvirosios prieigos sąlygas be embargo laikotarpio.

Jei norite pasinaudoti galimybe publikuoti straipsnį per atvirąją prieigą, leidėjo puslapio autoriaus paskyroje pažymėkite, kad APC bus apmokėtas LMBA. Nurodykite Vilniaus universiteto elektroninį paštą, į kurį gausite pasiūlymą dėl nemokamo publikacijos atvėrimo, kai tik jūsų rankraštis bus priimtas.

Vienas autorius šia galimybe gali pasinaudoti ir kelis kartus, jei pateikia daugiau nei vieną publikaciją.

Kviečiame 2023 m. teikiant publikacijas apsvarstyti galimybę nemokamai publikuotis aukštos kokybės American Chemical Society žurnaluose visiškai nemokamai.

Jei turite klausimų, kreipkitės į VU bibliotekos informacijos vadybininkę Eglę Juodę el. paštu .

2023-06-01