GrafikaVU bibliotekos galerijoje (Universiteto g. 3, III a.) iki 2023 m. rugpjūčio 31 d. veikia grafikės Daliutės Ivanauskaitės darbų paroda „Kaligrafijos erdvės“.

Daliutė Ivanauskaitė (g.1958 m.) dirba estampo, mažosios grafikos, ekslibriso, kaligrafijos srityse, yra sukūrusi knygos meno ir grafinio dizaino kūrinių, parodų kuratorė ir katalogų sudarytoja. 1977 m. baigė Kauno J. Naujalio vidurinę meno mokyklą, 1983 m. – VDI (dabar – Vilniaus dailės akademija), grafikos specialybę, nuo 1984 m. dalyvauja parodose. Yra daugelio tarptautinių grafikos parodų dalyvė – dalyvavo daugiau nei trisdešimtyje pasaulio šalių, per šimtą tarptautinių ir grupinių parodų, surengė daugiau kaip dvidešimt personalinių parodų Lietuvoje, JAV, Vokietijoje, Škotijoje, Ispanijoje.

Apdovanota tarptautinėse grafikos parodose: 2019 m. – 39-osios „Mini Print International of Cadaques“ prizininkė, Ispanija; 2012 m. – Raimundo Cela I didysis prizas, Sobralis, Brazilija; 2012 m. – diplomas tarptautinėje ekslibriso parodoje „Donelaičiui – 300“, Vilnius.

Darbai saugomi įvairiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje: Lietuvos nacionaliniame muziejuje; Sakimi meno muziejuje, Okinava, Japonija; Instituto ECOA, Sobralis, Brazilija; Lodzės miesto muziejuje, Lenkija; Biblioteca di Bodio Lomnago, Italija; Katalonijos nacionalinėje bibliotekoje, Barselona, Ispanija; Čiurlionio dailės galerijoje, Čikaga; Lietuvos banke, Vilnius; privačiose kolekcijose.

Šioje parodoje reprezentuojamos pastarųjų metų kaligrafinės kompozicijos. Kaligrafiją suvokiant kaip svarbiausią kūrybinio proceso dalį, kur per spontaniškumą, individualumą, gamtos vaizdinių tipizaciją pasireiškia kūrybinės dvasios polėkio išlaisvinimas. Šiuo atveju prasmingi menotyrininkės Gražinos Gurnevičiūtės žodžiai: „...tai – vizualios meditacijos, gaubiamos lengvos poetinės skraistės, asociatyviai perteikiančios ryšį su visur esančia gamta ir asmeniniu esaties išgyvenimu.“

Informaciją pateikė Snieguolė Misiūnienė

2023-08-16