Mokymai virseliuiTyrėjams, mokslininkams, doktorantams biblioteka siūlo mokymus ir konsultacijas atvirosios prieigos, atvirojo mokslo, mokslinių tyrimų duomenų valdymo, mokslinių tyrimų rezultatų matomumo didinimo, publikavimo, mokslometrijos, publikacijų registravimo eLABa talpykloje klausimais.

Rugsėjo – spalio mėnesiais kviečiame dalyvauti šiuose Bibliotekos organizuojamuose nuotoliniuose mokymuose (MS Teams platformoje):

Publikacijų registravimas eLABa talpykloje

spalio 17  d. 10:00-11:30 Registruotis

Mokymus ves Aurelija Striogienė.

Mokymų tikslas – supažindinti su eLABa talpyklos funkcijomis, struktūra, galimybėmis, autoriaus sąsaja, dokumentų registravimu ir viso teksto (failų) įkėlimu, įrašų importu, licencinių sutarčių pasirašymu ir ataskaitų formavimu.

MIDAS naudojimas – pagrindinės funkcijos

rugsėjo 28 d. 14:00-14:30 Registruotis

spalio 18 d. 14:00-14:30 Registruotis

Mokymus ves dr. Gintė Medzvieckaitė.

Mokymų metu susipažinsite su pagrindinėmis Nacionalinio atviros prieigos mokslinių tyrimų duomenų archyvo (MIDAS) funkcijomis: registracija, duomenų įkėlimu, duomenų publikavimu, DOI suteikimu.

Mokslinių tyrimų duomenų valdymo įvadas

rugsėjo 29 d. 10:00-11:30  Registruotis

Mokymus ves dr. Gintė Medzvieckaitė.

Mokymų metu būsite supažindinami su mokslinių tyrimų duomenų ir mokslinių tyrimų duomenų valdymo sąvokomis, duomenų gyvavimo ciklu, svarbiausiais sudėtiniais mokslinių tyrimų duomenų valdymo aspektais, taip pat duomenų valdymo planais bei informcija, kur rasti pagalbos juos rengiant; sužinosite, kokios yra duomenų publikavimo galimybės.

Atviroji prieiga

rugsėjo 29 d. 14:00-15:00 Registruotis

spalio 13 d. 14:00-15:00 Registruotis

Mokymus ves Eglė Juodė.

Mokymų metu susipažinsite su atvirosios reglamentavimu bei leidyba (žurnalų skirstymas, leidybos sutartys ir jų priedai), saviarchyvavimo galimybėmis (dokumentų versijos, leidėjo atvirosios prieigos nuostatų įvertinimas), atvirojo turinio licencijomis.

Mokslinių tyrimų duomenų valdymo plano sudarymas

spalio 6 d. 10:00-11:15  Registruotis

Mokymų temos:

• duomenų valdymo plano kaip dokumento specifika;
  • į ką vertėtų atkreipti dėmesį rengiant duomenų valdymo planą;
  • duomenų valdymo plano rengimą palengvinantys įrankiai (DVP Vedlys, DMP Online ir kt.).

FAIR duomenų principai

spalio 13 d. 10:00-11:00  Registruotis

Mokymus ves dr. Gintė Medzvieckaitė.

Šių mokymų tikslas – supažindinti su mokslinių tyrimų duomenų pateikimo rekomendacijomiskurių laikytis reikalauja Europos Sąjungos mokslo finansavimo programos ir kai kurie akademiniai leidėjai, plačiau žinomomiskaip „FAIR principai“. Mokymuose sužinosite apie atskirų akronimo FAIR raidžių nusakomus kriterijus, kuriuos turėtų atitikti mokslinių tyrimų duomenys, ir apie tai, ką mokslininkai bei tyrėjai gali padaryti, kad šiuos kriterijus atitiktų jų sukurti duomenys.

Duomenų talpyklos ir duomenų žurnalai

spalio 20 d. 10:00-11:00  Registruotis

Mokymų metu sužinosite:

• kas yra duomenų talpykla;
  • kokie yra duomenų talpyklų tipai;
  • kokios yra populiariausios bendro pobūdžio talpyklos;
  • kokias duomenų talpyklas pasirinkti;
  • kas yra duomenų žurnalas? Kuo jis skiriasi nuo įprasto mokslinio žurnalo?

Užsiregistravusiems el. paštu bus atsiųsta nuoroda į paskaitą MS Teams platformoje.

2023-09-13