web 2 1

Šių metų lapkričio 29 d. 16.00 val. Vilniaus universiteto bibliotekoje, P. Smuglevičiaus salėje, vyks knygos „Žemaičių daktaras Faustas: Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos bibliotekos kilmė, raida ir paveldas“ pristatymas. Renginyje dalyvaus knygos autoriai prof. dr. Arvydas Pacevičius, Nijolė Raudytė, recenzentai doc. dr. Tomas Petreikis, dr. Alma Braziūnienė ir Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos provincijolas kun. br. Evaldas Darulis OFM.

2023 metų vasarą Vilniaus universiteto leidykla bendradarbiaudama su Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincija išleido knygą „Žemaičių daktaras Faustas: Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos bibliotekos kilmė, raida ir paveldas“. Projekto vykdytojas – VšĮ Komunikacijos departamentas, projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Knygoje pristatoma mokslininko ir pamokslininko, botaniko, gydytojo, žemaičių kultūrinio sąjūdžio dalyvio, mokslo terminijos ir žemaičių bendrinės kalbos kūrėjo, kunigo pranciškono Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos (1771–1849) asmeninė biblioteka, jos kilmė ir raida, likimas ir paveldas. Publikuojamame „Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos bibliotekos kataloge“ užregistruoti 207 pavadinimai, spaudiniai identifikuoti de visu ir atkurti pagal šaltinius. Knyga skirta kultūros ir mokslo istorijos tyrėjams, taip pat visiems, besidomintiems knygos istorija ir neeiline J. A. Pabrėžos asmenybe, kuri „tarsi mažas šviesos spindulėlis“ tapo pavyzdžiu ne tik mokytajam žemaičių pasauliui, bet ir visai Lietuvai.

Renginio organizatoriai: Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas, Vilniaus universiteto leidykla, Vilniaus universiteto biblioteka, Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincija.

2023-11-23