Sidebar

Filologijos fakultetas ir Vilniaus universiteto biblioteka maloniai kviečia į leidinio „Русско-английские пословицы. Век живи, век учись. Russian-English proverbs. Live and Learn“ pristatymą ir tarptautinio projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ piešinių parodą VU Bibliotekos Direkcijos koridoriuje vasario 8 d. 15 val.

Rusu anglu virselisParoda veikia VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a., Universiteto g. 3) iki kovo 8 d.

TARPTAUTINIS PATARLIŲ PROJEKTAS KOL GYVENI, TOL IR MOKAISI

Vilniaus universitetas, Filologijos fakulteto Užsienio kalbų instituto dėstytojai Rasai Bačiulienei inicijavus, pratęsė tarptautinį patarlių projektą „Kol gyveni, tol ir mokaisi“. Projekto tęsinyje dalyvavo lietuvaičiai, rusakalbiai ir anglakalbiai moksleiviai. Moksleiviai iš rusiškų mokyklų piešė rusiškas patarles, o jų angliškus atitikmenis iliustravo vaikai iš tarptautinių mokyklų bei Jungtinės Karalystės. Taip gimė iliustruotas žodynas „Русско-английские пословицы. Век живи, век учись. Live and Learn“ (išleido VšĮ „Pamėginčius“).

Pirmojoje projekto dalyje dalyvavo Vakarų Anglijos universitetas, JK (University of West of England, UK) ir penkios mokyklos iš Lietuvos bei Didžiosios Britanijos. Jo metu buvo išleistas moksleivių iliustruotas žodynas „Lietuvių-anglų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and Learn“, kurį Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija atrinko atstovauti Lietuvai prestižinėje tarptautinėje Londono knygų mugėje 2017. Antrojoje projekto dalyje dalyvavo lietuvių ir rusų tautybių moksleiviai. Buvo išleistas iliustruotas žodynas „Lietuvių–rusų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Литовско-русские пословицы. Век живи, век учись“, kuris dalyvavo tarptautinėje Frankfurto knygų mugėje 2017. Trečiojoje dalyje dalyvavo moksleiviai iš Lietuvos ir Vokietijos, knygą „Lietuvių-vokiečių patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Der Mensch lernt, solange er lebt“ Vokietijos nacionalinė biblioteka Leipcige įtraukė į savo fondo rinkinius.

Šis projektas – puikus tarpkultūrinio bendradarbiavimo bei socialinės įtraukties pavyzdys.

Projekto partneriai ir dalyviai:

Vilniaus universitetas, Vilniaus tarptautinė mokykla, Vilniaus tarptautinė Meridian mokykla, Visagino progimnazija Draugystė, Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija, Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazija, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazija, St Chad‘s Patchway Primary School, Filton Avenue Junior School, The Park Primary School, JK.

Projekto rėmėjai:

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Rasa Bačiulienė, VU Užsienio kalbų instituto lektorė

Naujieną pateikė S. Misiūnienė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos