Tinklaraštis „UK Copyright Literacy“ pakvietė pasidalinti patirtimi apie edukacinio stalo žaidimo „Leidybos spąstai“ pritaikymą Vilniaus universitete.

leidybaIšbandyti edukacinį stalo žaidimą „Leidybos spąstai“, sukurtą Chris Morrison ir Jane Secker iš Didžiosios Britanijos, dar praeitais metais turėjo galimybę Vilniaus universiteto bendruomenė. Žaidimą lietuvių kalba pristatė Vilniaus universiteto biblioteka, siekdama atkreipti tyrėjų dėmesį į mokslo atvirumo naudą.

Išversti žaidimą „Leidybos spąstai“ į lietuvių kalbą kilo Vilniaus universiteto bibliotekos darbuotojams, planuojant kasmetinio renginio „Atvirosios prieigos savaitė“ iniciatyvas. Siekiant įsitikinti, ar žaidimas galėtų būti aktualus ir naudingas universiteto bendruomenei, pradžioje buvo inicijuoti keli bandomieji seansai anglų kalba, kurie lūkesčius pateisino. Žaidimo veikėjai – keturi tyrėjai, kurie savo karjerą pradeda būdami doktorantais, o žaidimo pabaigoje tampa profesoriais. Kiekvienas priimtas sprendimas daro įtaką jų tolimesnei karjerai, priverčia susidurti su naujais išbandymais. Žaidimo metu dalyviai susipažįsta ir diskutuoja mokslinės komunikacijos, autorių teisių ir atvirosios prieigos klausimais.

Kadangi originalus žaidimas anglų kalba licencijuotas atvirojo turinio licencija CC BY-NC-ND, ribojančia komercinį panaudojimą ir išvestinių kūrinių rengimą, darbai turėjo būti derinami su autoriais. Su jais susisiekus ir gavus leidimą, vertimą iš anglų kalbos į lietuvių atliko Vilniaus universiteto bibliotekos darbuotojas Gediminas Auškalnis, o dizainą adaptavo darbuotoja Lina Dumbravaitė. Bendradarbiavimo rezultatais žaidimo autoriai liko ypač patenkinti, tad pakvietė Vilniaus universiteto biblioteką pasidalinti patirtimi „UK Copyright Literacy“ tinklarašyje.

Artimiausiu metu sudalyvauti žaidimo lietuvių kalba sesijoje „Ištrūk iš leidybos spąstų“, organizuojamoje Vilniaus knygų mugėje, gali visi besidomintys 2019 m. vasario 21 d. (ketvirtadienį) 11–13 val., Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, 3.1 salėje (Laisvės pr. 5, Vilnius). Būtina registracija (vietų skaičius ribotas).

Žaidimo dalyviams bus įteikti suvenyrai su Vilniaus universiteto atributika.