Kovo 22 d. 11 val. VU bibliotekos Baltojoje salėje gyvai senąja graikų ir lietuvių kalbomis skambėjo Homero „Iliados“ XXII giesmė. Skaitymą pradėjo Graikijos ambasadorė Lietuvoje Vassiliki Dicopoulou.

HomerasJungtis prie šio unikalaus renginio ir kartu skaityti „Iliados“ XXII giesmę lietuviškai arba senąja graikų kalba buvo kviečiami visi norintys. Registracija užsipildė labai greitai – skaityti „Homerą“ registravosi moksleiviai, mokytojai, dėstytojai, vilniečiai. Gausiausias skaitovų būrys graikiškai skaityti „Homerą“ atkeliavo iš Vytauto Didžiojo ir Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijų.

Pasaulinį Homero „Iliados“ skaitymą Lietuvoje organizuoja Klasikų asociacija drauge su Vilniaus universiteto biblioteka.

Klasikų asociacijos pirmininkė, Filologijos fakulteto Anglistikos, romanistikos ir klasikinių studijų instituto direktorė doc. Nijolė Juchnevičienė padėkojo visiems dalyvavusiems, ypač moksleiviams, ir pasidžiaugė, kad Lietuvoje tiek Homero mylėtojų: „Šis kūrinys iki šiol turi didelę humanitarinę ir estetinę vertę. Tai poema, aukštinanti žmogų“.

Skaitymas šį kartą vyko bibliotekos Baltojoje salėje, kurios ankstyvojo klasicizmo XVIII a. pabaigos portalas labai derėjo prie graikų ir lietuvių kalbomis skaitomo antikinio hegzametro ir nuteikė atidžiau įsiklausyti į šį epinį poezijos kūrinį.

Šįmet jau tryliktą kartą daugiau nei penkiasdešimtyje miestų visame pasaulyje vienu metu buvo skaitomi romėnų ir graikų literatūros kūriniai. Lietuva pasauliniame skaityme dalyvavo jau trečiąjį kartą.

Informaciją parengė Nijolė Bulotaitė