Sidebar

Paroda veikia VU bibliotekos Galerijoje (III a., Universiteto g. 3) iki balandžio 29 d.

20190213082709 00021

Kiekvienais metais Tarptautinė aeronautikos federacija (FAI) Lozanoje skelbia vis naujas temas. Šių metų tema – „Svajoju... skraidyti!“. Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) konkurso nacionalinį turą mūsų šalyje jau nebe pirmus metus organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo centras, Lietuvos aeroklubas, Lietuvos aviacijos muziejus.

Konkursui buvo pateikti 686 piešiniai iš visos Lietuvos, kurie buvo įvertinti trijose amžiaus grupėse: I grupė – 6–9 m., II – 10–13 m. ir III – 14–17 m. amžiaus autoriai. Kiekvienoje iš jų atrinkta po tris piešinius, kurie išsiųsti tarptautinei vertinimo komisijai į Lozaną (Šveicarija). Parodai atrinkta 60 darbų.

Įvairaus amžiaus mokiniams būdinga tai, kad jie visi vienaip ar kitaip vaizdavo mažos svajonės gimimą, norą atsiplėšti nuo žemės ir pajausti laisvo skrydžio svaigulį ar pasimėgauti galimybe būti paskraidintiems.

Pirmos amžiaus grupės atstovai perteikė, kaip vaikas puoselėja svajonę, kaip ji auga, stiprėja, o tada pakelia ant savo sparnų, suteikdama nevaržomą skrydžio pojūtį.

Vyresni mokiniai savo kūriniuose atskleidė, ką reiškia turėti sparnus, kokius pasaulius galima naujai atrasti, bandė perprasti didžiąją skraidymo paslaptį tarsi diskutuodami su aviacijos pradininkais.

Tai neįprastas susitikimas su aviacijos mokslu ir istorija, suteikiantis galimybę skristi – balionu, dirižabliu, lėktuvu ar savadarbe skraidykle. Svajonė skraidyti gali pasiekti ir atokiausius kosmoso tolius. Kartu su konkurso dalyviais aplankėme kosminę stotį ir skridome raketa, pamatėme naujus pasaulius ir kitokias gyvybės formas, taip pat mūsų Žemę iš paukščio skrydžio. Daug kartų sapnuoti sapnai, jog pakyli nuo žemės ir sklendi aukštai, pagaliau gali išsipildyti...

Visų amžiaus grupių darbams būdinga dailės technikų įvairovė. Tai – spalvinės ir grafinės raiškos darbai: tapyba guašu, piešiniai flomasteriais ir pieštukais ar tušu, kūriniai mišria technika, linoraižinių atspaudai, gratažai. Skyrėsi ir mokinių meninės kūrybos patirtis.

Vertintojams svarbiau buvo darbų autorių pastangos jų pasirinktomis dailės kalbos priemonėmis įgyvendinti savo sumanymą. Komisijos narius ypač džiugino tie jaunieji dailininkai, kurie atsisakė stereotipinio ir šabloniško mąstymo, paplitusio vizualinės informacijos erdvėje, pasirinko originalią kompoziciją skrydžio įspūdžiui perteikti.

Be abejo, didele dalimi tai lėmė ir jų aplinkos kūrybiškumo tradicijos, sukurtos jų mokytojų.

Visų konkurso dalyvių tapybos darbai – ryškūs, spalvingi, originalūs. Svajonės ir skrydžių vizijos juose perteiktos spalvų deriniais, aplikacijos technika, paįvairinant kompoziciniais sprendimais ir teminėmis interpretacijomis. III amžiaus grupėje sukurta daug puikių darbų naudojantis dekoratyviomis grafinėmis raiškos priemonėmis, suteikiančiomis galimybę pasireikšti fantazijai ir išmonei. Ne viename piešinyje panaudoti raiškos, stiliaus ir poetikos elementai, kurie padėjo išreikšti kūrinio idėją, atskleidė autorių norus, jausmus ir mintis, veiksmo aplinkybes, perteikiant svajonę skraidyti.

Vertinimo komisijos nariai

Rimantas Kisielius, Audronis Žemaitis

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku