VU biblioteka, siekdama ugdyti mokslininkų ir tyrėjų mokslinių tyrimų duomenų (toliau – MTD) valdymo kompetencijas, skatinti duomenų viešinimą ir gerąją mokslinių tyrimų duomenų valdymo praktiką, kviečia į „DuoDi“ – duomenų dienas VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute („DuoDi“ renginio programa).
„DuoDi“ tikslas: supažindinti mokslo bendruomenę su mokslinių tyrimų duomenų valdymu ir MIDAS galimybėmis, skatinti juos talpinti duomenis į MIDAS bei juos viešinti (publikuoti)!
Per duomenų dienas įgysite žinių apie MTD valdymą, duomenų valdymo planus, nacionalinį mokslo duomenų archyvą MIDAS, sužinosite, kaip saugiai tvarkyti mokslinių tyrimų duomenis ir juos viešinti, turėsite galimybę gauti individualias konsultacijas MTD valdymo klausimais.
Susipažink su „DuoDi“ renginio programa
Registruokis į „DuoDi“ renginį
el. paštu |
Kodėl svarbu tinkamai tvarkyti mokslinių tyrimų duomenis?
Nes efektyvus mokslinių tyrimų duomenų valdymas:
- didina MTD matomumą, cituojamumą ir sklaidą,
- didina mokslininkų ir tyrėjų karjeros galimybes,
- įgalina ilgalaikį bei patikimą MTD saugojimą ir mažina jų praradimo riziką,
- plečia daugiadalykio, tarptautinio bendradarbiavimo ir bendradarbiavimo su verslu galimybes.
2017 m. „Digital Science“ ir „Figshare“ kartu atlikto tyrimo duomenimis (The State of Open Data Report 2017) daugiau nei du trečdaliai (74 proc.) mokslininkų tvarko mokslinių tyrimų duomenis taip, kad jais galėtų pasidalinti ir teigia (82 proc.), kad žino apie atviruosius duomenis ir jų rinkinius. 2018 m. leidėjo „Springer Nature“ paskelbtos ataskaitos (Practical Challenges for Researchers in Data Sharing) duomenimis – trys ketvirtadaliai (76%) tyrėjų įvertino duomenų atrandamumo svarbą, o beveik du trečdaliai (63%) tyrėjų duomenis susiejo su publikacijomis, saugojo talpyklose arba rinkosi abu būdus.
Todėl, jei Jums kyla filosofinis klausimas, – duoti ar neduoti savo mokslinių tyrimų duomenis, mes sakome – TAIP! ir kviečiame žengti tris žingsnius („DuoDi“ renginių programa):
- ženk pirmą žingsnį ir PRIIMK iššūkį – susipažink ir įvaldyk visus mokslinių tyrimų duomenų valdymo instrumentus!
- ženk antrą žingsnį ir VEIK – aktyviai ir efektyviai tvarkyk savo mokslinių tyrimų duomenis ir jų metaduomenis su MIDAS!
- ženk trečią žingsnį ir PRASIVERŽK – publikuok-viešink-dalinkis savo mokslinių tyrimų duomenimis ir jų metaduomenimis!
Tik trys žingsniai – ir Jūs jau mokslinių tyrimų duomenų valdymo ambasadorius, žinovas, ekspertas!
Dalyvavusiems „DuoDi“ duomenų dienose bus įteikiami pažymėjimai.
Informacija pasiteiravimui: Ramutė Grabauskienė, tel. (8 5) 219 5062, el. paštas , Saulėtekio al. 5, A503 kab.