Vilniaus universitetui švenčiant 440 metų sukaktį, VU bibliotekoje parengta paroda, skirta senojo Vilniaus universiteto mokslininkų dalyvavimui įvairių Europos mokslų akademijų ir draugijų veikloje paminėti.

Iliustracija svetainei 2Parodos lankytojai turės galimybę susipažinti su eksponatais, kurie žymi senojo Vilniaus universiteto profesorių veiklą mokslo ir visuomeninėse organizacijose: Vilniaus universiteto Visuotinės istorijos katedros profesoriaus Joachimo Lelevelio (1786–1861) Varšuvos karališkosios mokslo bičiulių draugijos, Prancūzijos geografų draugijos, Rusijos istorijos ir senienų draugijos, Florencijos karališkosios žemės ūkio akademijos narystės diplomais, Vilniaus universiteto chemijos ir medicinos profesoriui Andriui Sniadeckiui (1763–1838) išduotu imperatoriškosios Peterburgo medicinos-chirurgijos akademijos garbės nario diplomu, Vilniaus universiteto veterinarijos profesoriaus Adomo Ferdinando Adamovičiaus (1802–1881) autografu su padėka už gautą Charkovo veterinarijos akademijos garbės daktaro diplomą ir kitais eksponatais.

Daugelis išlikusių VU bibliotekoje garbės diplomų pasižymi ne tik savo istorine, bet ir menine verte. Parodoje eksponuojami diplomai, papuošti žymių Europos menininkų kūriniais: prancūzų dailininko Luiso Lafito (1770–1828) ir garsaus Prancūzijos istorijos iliustratoriaus bei rašytojo Žano Žako Fransua le Barbjė (1738–1826), italų dailininko Leonardo Frati (1710–1792), lenkų dailininko, graverio ir grafiko Jano Ligberio (apie 1790–1827) romantizmo stiliaus kūriniais, kuriuose autoriai atspindėjo pagrindines reprezentuojamų draugijų ir organizacijų vertybes, mūzas arba simbolius.

Paroda veikia VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (Universiteto g. 3, III a.) nuo balandžio 29 d. iki birželio 28 d.

Maloniai kviečiame apžiūrėti parodą!

Informaciją parengė Valentina Karpova-Čelkienė