VU biblioteka birželio 14 d., Kultūros nakties renginio metu, tradiciškai kvies visus į nepamirštamą kelionę laiku. Vilniaus universitetui švenčiant 440 metų sukaktį atgis ryškiausios jo istorijos akimirkos.

KN 2018Centrinių rūmų ir bibliotekos erdvėse bus galima išvysti XVI–XIX a. istorines asmenybes, nulėmusias Lietuvos ir Europos likimą: karalių Steponą Batorą, imperatorių Napoleoną, istoriką Joachimą Lelevelį, poetą Adomą Mickevičių ir daugybę kitų.

Savo akimis bus galima regėti momentą, kai karalius Steponas Batoras dovanoja Vilniaus universiteto rektoriui skeptrą – universiteto teisių ir laisvių simbolį. Vyks sarmatų Horacijaus doktorizacijos iškilmės. Universiteto observatorijoje paskutinis ATR valdovas Stanislovas Augustas Poniatovskis stebės žvaigždes, imperatorius Napoleonas egzaminuos garbius profesorius, o poetas Adomas Mickevičius su filomatais kvies į kovą už Tėvynės laisvę. Gali pasitaikyti laiko kilpų ir istorijos iškrovų bei trumpų sujungimų, ir net vaiduoklių...

Ekskursijos vyks 17.00, 17.30, 18.00, 20.00, 20.30, 21.00 val.

Renginio vieta: VU biblioteka ir centriniai rūmai (Universiteto g. 3)

Reikalinga registracija: tel. 85 219 5054, el. paštas
Apgailestaujame, tačiau registracija baigta

Apie renginio organizavimą kviečiame pasiklausyti radijo laidos „Žmonės@VU“.
Laidos vedėjas Vilius Alesius. Dalyvauja: Nijolė Bulotaitė, Kristina Gudavičienė, Tomas Riklius.

Kviečiame dalyvauti!

LKT 01