Liepos mėnesį Vilniaus universiteto bibliotekos kirilikos knygų kolekciją papildė Bažnyčios mokytojo šv. Jono Auksaburnio veikalas Pokalbiai apie Pradžios knygą (pirmas tomas).

Kirilikos knyga 004Šis foliantas buvo išspausdintas 1769 m. Maskvoje kirilikos šriftu. Pokalbių vertimą iš graikų kalbos padarė ukrainiečių teologas, archimandritas Avramijus Florinskis. 1757–1758 m. jis buvo Kijevo dvasinės akademijos prefektu, o po to ketverius metus vadovavo Vilniaus stačiatikių Šv. Dvasios vienuolynui.

Šv. Jono Auksaburnio veikalą padovanojo Vilniaus universiteto alumnas Dovydas Mozūras. Pasak dovanotojo, knyga į jo rankas pateko iš gydytojo Aleksandro Mačiaus (1924–2016) asmeninės bibliotekos.

Informaciją pateikė Ina Kažuro