Vilniaus universiteto bendruomenei nuo šiol sudaryta galimybė, užpildant registracijos formą, inicijuoti renginius temomis „Atvirosios prieigos reglamentavimas: Vilniaus universiteto atvejis“ ir „Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka (eLABa): autoriaus sąsaja“ pagal poreikį ištisus metus. Renginiai organizuojami tuo atveju, jeigu susidaro bent 8 asmenų grupė. Trukmė: 1,5 val. Detalesnė informacija pateikiama VU intranete „Kompetencijų tobulinimo“ skiltyje.

Vilniaus universiteto biblioteka š. m. kovą–birželį kvietė Vilniaus universiteto akademinę bendruomenę dalyvauti panašaus pobūdžio renginiuose tema „Atviroji prieiga Vilniaus universitete: aktualūs pokyčiai 2019 metais“. Jų metu dalyviai buvo supažindinti su publikacijų registravimo eLABa pokyčiais, įvykusiais po 2019 m. sausio 1 d., kai įsigaliojo Vilniaus universiteto atvirosios prieigos prie mokslo (meno) ir studijų darbų nuostatai. Taip pat pristatymų metu buvo sudarytos sąlygos praktiškai išbandyti ir pamatyti, kaip tinkamai užregistruoti publikacijas eLABa, esant jų autoriais.

diagrama

Pagal gautus atsiliepimus po renginių „Atviroji prieiga Vilniaus universitete: aktualūs pokyčiai 2019 metais“ galima teigti, kad dalyvius ne tik domino tema, bet dauguma jų liko patenkinti ir pateikta informacija, renginių vietomis, taip pat labai gerai atsiliepė apie lektorių kompetencijas. Visų vertintų aspektų vidurkis – virš 4 iš 5 galimų balų. Pristatymai vyko Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre bei centrinėje bibliotekoje. Papildomi renginiai organizuoti Filosofijos, Medicinos, Istorijos ir Kauno fakultetų bei Gyvybės mokslų centro akademinėms bendruomenėms. Iš viso dešimtyje organizuotų renginių sudalyvavo daugiau kaip 100 asmenų.

Informaciją pateikė Emilija Kučinskaitė