Spalio 1 dieną Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ (Maironio g. 3) atidaryta retrospektyvinė Petro Repšio piešinių paroda.

IMG 4338 01Grafikas Petras Repšys – Vilniaus universiteto vėliavos,  herbo ir antspaudo  kūrėjas, Filologijos fakulteto vestibiulyje sukūręs ypatingą turistų ir svečių traukos objektą – freską „Metų laikai“, vaizduojančią gaivališką, magišką baltų genčių gyvenimo ratą.  Menininkas kurį laiką dėstė Istorijos fakultete.

Parodoje pamatysite ne tik jo išraiškingus, gyvus piešinius, bet ir „Metų laikų“ eskizus, universiteto dėstytojų, darbuotojų portretus: istoriką profesorių Alfredą Bumblauską, universiteto metraštininką Albiną Kentrą, bibliotekos Grafikos kabineto darbuotoją menininką Liną Jablonskį.  Įdomu ir tai, kad per 30 piešinių šiai parodai paskolino VU biblioteka, nes Grafikos kabineto rinkiniuose -– per 300 grafiko piešinių, eskizų, ekslibrių. Ypač daug ankstyvųjų dailininko darbų. Mūsų bibliotekos grafikos rinkinys – turtingiausias Lietuvoje.

Paroda tikrai verta dėmesio. Paskubėkite apsilankyti, nes veiks „Titanike“ tik iki spalio pabaigos. Atkreipkite dėmesį į Petro Repšio Sigitui Gedai sukurto paminklo Veisiejuose projektą.

Informaciją pateikė Nijolė Bulotaitė