Raimondas Malaiška gimė 1958 kovo 5 d. Vilniuje. Fotografuoti pradėjo 1973 metais Vilniaus Moksleivių namų fotobūrelyje, kuriam tuo metu vadovavo televizijos operatorius Jonas Gurskas.

kalnas1982–1983 metais dirbo Lietuvos televizijos „Telefilmo“ kūrybinėje grupėje kinooperatoriaus asistentu. 1984–1989 metais Lietuvos Mokslų akademijos Mokslininkų rūmuose dirbo fotografu.

Nuo 2000-ujų metų dirba Vilniaus universiteto bibliotekoje kultūros paveldo skaitmeninimo projektuose. Jo nuotraukomis iliustruoti bemaž visi, nuo 2000-ųjų Vilniaus universiteto ir Vilniaus universiteto bibliotekos išleisti populiarūs bei moksliniai leidiniai – nuo bibliotekos veiklos ataskaitų iki solidžių parodų katalogų, daugiau nei 20 leidinių.

Nuo 2005 metų Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Tais pačiais metais suteiktas meno kūrėjo statusas.

Darbai publikuojami įvairiuose periodiniuose leidiniuose, tokiuose kaip „Tarp knygų“, „Spectrum“, „APS. Architektūra. Projektavimas. Statyba“, „Kultūros barai“, „Eksperimentinė archeologija“ ir kt.

Personalinės parodos: „Sugrįžimas“, Vilniaus universitetas, 2001 m.

Šofar galerija, „Vilniaus atvirukas“, 2019 m.

Grupinės parodos: „Viena Pasvalio diena“, Pasvalys, 1989 m.,

Lietuvos fotomenininkų sąjungos paroda „Kolegos“, Vilnius, 2014 m.

Nuolatinis tarptautinių parodų meninės fotografijos salonuose (daugiau kaip 20-tyje šalių) dalyvis. Jo darbai buvo eksponuoti Austrijoje, Italijoje, Lenkijoje, Kroatijoje ir kitose šalyse.

Paroda veikia Vilniaus universiteto bibliotekos Galerijoje (III a. , Universiteto g. 3) iki lapkričio 11 d.

Naujieną pateikė S. Misiūnienė