Sidebar

Ar kada svarstėte, kad visi besidomintys – ne vien akademinės bendruomenės nariai – galėtų prisidėti prie mokslo atradimų ir visuomenei opių problemų sprendimų? Piliečių mokslas sudaro galimybę visuomenei dalyvauti mokslinių tyrimų vykdyme – tiek inicijuoti vietinius projektus, tiek įsitraukti į pasaulinius. „Atvirosios prieigos savaitės 2019“ metu, šiemet vykstančios spalio 21–27 d., norima paskatinti aktyvesnę diskusiją mokslo atvirumo visuomenei klausimu. Savaitės tema – „Kam esame atviri? Lygios galimybės kuriant visiems prieinamas žinias“.

Atviroji prieiga 2019 fcbVilniaus universiteto biblioteka pristato savo interneto svetainėje naują skiltį „Piliečių mokslas“. Joje pateikiami piliečių mokslo projektams taikytini principai, plačiausiai naudojama klasifikacija, vykdomų projektų pavyzdžiai. Taip pat akademinė Vilniaus universiteto bendruomenė kviečiama dalyvauti specialiai šiai temai sukurtoje apklausoje, kuri bus atvirai pasiekiama internete spalio 21–27 d. Šia apklausa siekiama nustatyti akademinės bendruomenės požiūrį į piliečių mokslą ir identifikuoti atliekamus šio tipo projektus. Žinių ir išankstinio pasirengimo atsakant į klausimus turėti nebūtina, tiesiog užteka skirti iki 10 minučių laiko pasidalyti nuomone ir (ar) patirtimi.

Be to, visiems siūloma išbandyti piliečių mokslo žaidimą „Stall Catchers“, kurio sesija planuojama spalio 23 d. 15 val. Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro A119 seminarų kambaryje. Renginyje dalyvauti pakviesta viena iš „Stall Catchers“ projekto kūrėjų, Eglė Marija Ramanauskaitė, tad dalyviai turės galimybę ne tik pamatyti, kaip veikia piliečių mokslas, bet ir išgirsti atsakymus į juos dominančius klausimus. Tereikia atsinešti savo išmanųjį telefoną, planšetę arba kompiuterį. „Stall Catchers“ sukurtas, siekiant paspartinti Alzheimerio ligos tyrimus. Žaidimas jau pritraukė daugiau kaip 20000 dalyvių, kurių amžius varijuoja nuo vos penkerių metų iki aštuoniasdešimties.

Parengė Emilija Kučinskaitė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku