Sidebar

Pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama mokslinių tyrimų duomenų valdymo svarbai. Universitetai ir kitos akademinės organizacijos siūlo daugybę įvairių iniciatyvų ir priemonių, skatinančių akademinės bendruomenės įsitraukimą į mokslinių tyrimų duomenų valdymo procesus. Tačiau nuo ko pradėti? Kaip nepaklysti informacijos gausoje ir išsirinkti geriausias idėjas?

Atviros prieigos knygaSiekdamas palengvinti pradedančiųjų dalią, Europos komisijos Mokslo duomenų aljansas (The Research Data Alliance) išleido knygą “Engaging Researchers with Research Data Management: The Cookbook”, kurioje pateikiami 24 geriausi bendradarbiavimo su akademine bendruomene pavyzdžiai. Vienas jų – VU bibliotekos universiteto padaliniuose rengiamos „DuoDi: duomenų dienos“.

Pirmą kartą „DuoDi: duomenų dienos“ buvo pristatytos 2018 m. VU Gyvybės mokslų centre, vėliau renginiai vyko Fizikos bei Chemijos ir geomokslų fakultetuose, taip pat Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. „DuoDi: duomenų dienų“ tikslas – supažindinti VU mokslo bendruomenę su mokslinių tyrimų duomenų valdymu ir Nacionalinio atviros prieigos mokslinių tyrimų duomenų archyvo (MIDAS) teikiamomis galimybėmis, skatinti talpinti duomenis į MIDAS bei juos viešinti.

Šių metų lapkričio 27 d. „DuoDi: duomenų dienos“ vyks VU Komunikacijos fakultete. Renginio metu bus ne tik pristatytos minėtos mokslinių tyrimų duomenų valdymo priemonės, bet ir supažindinama su mokslinių tyrimų duomenų gerosios praktikos taikymo principais, suformuotais remiantis daugelio tyrėjų patirtimi.

Informaciją pateikė Lina Saladžiuvienė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku