1919 m. atkurtas Stepono Batoro universitetas buvo lenkiškas universitetas, tačiau jis žymėjo senojo, 1832 m. carinės Rusijos uždaryto universiteto tęstinumą.

68. Czesław Miłosz 1929 SBU tapo alma mater vieninteliam mūsų Nobelio premijos laureatui Cz. Miłoszui, kuris universitetą minėjo net savo laureato kalboje, o SBU uždarymą laikė istorine klaida. Kaip atsakyti į Cz. Miłoszo klausimą, ką Lietuva padarė, kad integruotų į savo kultūrą jo alma mater?

Diskusijoje, skirtoje Stepono Batoro universiteto 100-mečiui, dalyvaus prof. Alfredas Bumblauskas, dr. Loreta Skurvydaitė, dr. Inga Leonavičiūtė.

Renginys vyks VU bibliotekos Č. Milošo skaitykloje (Universiteto g. 3, I a.) lapkričio 26 d. 17 val.

Fotografija: Czesławas Miłoszas Vilniuje, 1929 m. Jeilio universiteto Beinecke biblioteka, Cz. Miłoszo kolekcija