Kovo 6 d. Vilniaus universiteto biblioteka Kultūros centro Vitražų salėje (Gedimino g. 40) pristatys parodą „Kupiškio krašto dokumentai Vilniaus universiteto bibliotekoje“.
Tik kovo 6 d. nuo 11 iki 17 val. eksponuojamoje parodoje „Kupiškio krašto dokumentai Vilniaus universiteto bibliotekoje“ bus pristatomi XVI–XX a. rankraščiai, susiję su Kupiškio krašto istorija, etnografija ir žymiais žmonėmis. Vienas iš seniausių eksponatų – 1598 m. datuojamas dokumentas, susijęs su Migonių kaimu ir patvirtintas Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Zigmanto Vazos parašu. Parodos lankytojai taip pat galės išvysti eksponatus, pristatančius turtingą Kupiškio krašto tradicinės kultūros palikimą ir jį išsaugoti padėjusių seserų kraštotyrininkių Stefanijos, Mikalinos ir Elvyros Glemžaičių gyvenimo puslapius. Kadangi paroda vyks kartu su tarptautine konferencija, skirta Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti, atskiras dėmesys bus skirtas šio iškilaus, ties dabartinių Anykščių, Kupiškio ir Rokiškio rajonų sandūra gimusio aukštaičio asmenybei ir jo draugystei su įžymiu kupiškėnu Povilu Matulioniu. Parodoje bus eksponuojama dar dviejų įžymių Lietuvos literatūros klasikų Motiejaus Valančiaus ir Maironio rankraščiai bei dar jiems gyviems esant išleistos knygos, padėsiančios atskleisti šių asmenybių sąsajas su Kupiškio kraštu.
Šis Kupiškiui skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos jau penktus metus tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“ dalis. Projekto tikslas – VU bibliotekoje saugomo regionų kultūros paveldo vertybių, turinčių išskirtinę svarbą Lietuvos ir jos kultūros istorijai, pristatymas, atskleidimas, aktualizavimas.
Paroda „Kupiškio krašto dokumentai Vilniaus universiteto bibliotekoje“ vyks Kultūros centro Vitražų salėje (Gedimino g. 40) kovo 6 d. nuo 11 iki 17 val.
Informaciją pateikė Snieguolė Misiūnienė