Vilniaus universiteto biblioteka kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu, Vilniaus universiteto Mokslo muziejumi ir Torunės Mikalojaus Koperniku universitetu maloniai kviečia į parodos „Stepono Batoro universitetas 1919–1939 m.“ atidarymą, kuris vyks 2019 metų gruodžio 5 d. 16 val. Vilniaus universiteto Centrinių rūmų II a.

Image00003Parodos metu lankytojai turės išskirtinę galimybę išvysti Stepono Batoro universiteto rektorių portretus, rektoriaus ir dekanų regalijas, kurių ekspoziciją VU Tarybos salėje parengė Vilniaus universiteto Mokslo muziejus. Tai pat susipažinti su unikaliais rankraštiniais dokumentais, saugomais Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriuje, kurie plačiajai visuomenei bus pristatyti pirmą kartą. Tai įvairių Lietuvos ir Lenkijos mokslo, švietimo institucijų, draugijų ir asociacijų sveikinimai 1919 m. atsikuriančiam Stepono Batoro vardu Vilniaus universitetui. Daugelis šių sveikinimų yra papuošti žymių lenkų dailininkų ir graverių darbais: žymaus Vilniaus fotografo Stanislovo Filibero Fleury dukters Vaclavos Fleury (1888–1983), garsaus lenkų grafiko Zygmunto Kaminskio (1888–1969), rašytojos ir dailininkės Vandos Stanislavskos (1875- 1966) bei kitų dailininkų kūriniais. Visi sveikinimai yra pasirašyti tuometinių visuomenės ir kultūros veikėjų. Tarp jų galima išvysti ir žymaus Lietuvos istoriko ir diplomato, tuometinio Lietuvių mergaičių gimnazijos direktoriaus Igno Jonyno (1884–1954) bei reformatų Kolegijos lietuvių nario, kunigo Jono Šepečio (1867–1941), pasirašiusio už į Kauną išvykusį Laikinąjį Vilniaus lietuvių komiteto pirmininką Mykolą Biržišką, autografus.

Paroda veiks iki 2020 m. vasario 28 d.

Parodos atidarymas yra tarptautinės mokslinės konferencijos, skirtos Stepono Batoro universiteto 100-mečiui (1919), dalis.

Programa:

14.00 – 16.00 Tarptautinė mokslinė konferencija „SBU Lenkijos ir Lietuvos visuomenės opinijose“ (VU Senato salė);

16.00–16.45 parodos atidarymas ir kavos pertrauka (VU Centrinių rūmų II a.);

Apskritojo stalo diskusija „SBU Lenkijos ir Lietuvos visuomenių opinijose“ (VU Senato salė).

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Parengė Valentina Karpova