Lietuvos tyrėjams iki 2020 m. gruodžio 31 d. publikuojant per atvirąją prieigą „Cambridge University Press“ leidiniuose mokėti mokesčių (angl. APCs) nereikės, o publikuojant „Taylor & Francis“ ir „SAGE Publications Ltd“ – atitinkamai galės būti taikoma 50 proc. arba 20 proc. nuolaida.

Pagal Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos ir „Cambridge University Press“ sutarties sąlygas autoriams pageidaujant nemokamai bus galima atverti mokslinius straipsnius ir recenzijas. Šioms publikacijoms pasirinktinai taikomos CC BY, CC BY-NC-SA arba CC BY-NC-ND atvirojo turinio licencijos. Mokesčių nereikės mokėti tik tuo atveju, jei atstovaujantis autorius laukelyje „Affiliation Discount“, esančiame „RightsLink“, nurodys savo instituciją. Bus atsižvelgiama būtent į atstovaujančio autoriaus instituciją, kuri turės būti Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija arba Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka. Bendraautorių prieskyros pagal šią sutartį negalios.

Pagal EIFL sutarčių su „Taylor & Francis“ ir „SAGE Publications Ltd“ sąlygas publikuodami grynuosiuose atvirosios prieigos leidiniuose Lietuvos tyrėjai galės pasinaudoti atitinkamai 50 proc. arba 20 proc. nuolaida minėtiems mokesčiams. Mišriosios prieigos (hibridiniai) leidiniai, kuriuose atskiri straipsniai gali būti paskelbiami per atvirąją prieigą, į šias sutartis nėra įtraukti. Detalesnė informacija pateikiama EIFL interneto svetainėje, susitarimams su „Taylor & Francis“ ir „SAGE Publications Ltd“ apžvelgti skirtose skiltyse.

Informaciją pateikė Emilija Kučinskaitė