Sidebar

Pradžia: 2022-04-19 09:00
Pabaiga: 2022-08-30 20:00

VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) veikia paroda, kurioje pristatomos Lietuvos paveldo vertybės, įtrauktos į UNESCO sąrašus ir registrus.

Lietuva turi 11 vertybių, esančių skirtinguose UNESCO tarptautiniuose sąrašuose, kurių unikalios ir išskirtinės savybės turtina viso pasaulio kultūros ir paveldo lobyną. Visas šias vertybes (Vilniaus istorinį centrą, Kuršių neriją, Kernavę, Struvės geodezinį lanką, Sutartines, Baltijos valstybių dainų ir šokių šventes, Kryždirbystę, Baltijos kelio dokumentus, Radvilų archyvus, Liublino unijos akto dokumentus, Žuvinto biosferos rezervatą) vienija ypatingas žmonių bendradarbiavimas, kultūros bei gamtos sambūvis, aktualus visais laikais.

Materialųjį, nematerialųjį bei dokumentinį paveldą pristatantys parodos stendai supažindina su visomis į UNESCO sąrašus ir registrus (UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, „Žmogus ir biosfera“ biosferos rezervatų tinklą, Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis”) įrašytomis Lietuvos paveldo vietovėmis, tradicijomis bei dokumentais. Ekspozicija taip pat išsiplečia į virtualią erdvę – įsidiegus mobiliąją programėlę, lankytojai kviečiami „pabendrauti“ su vertybėms neabejingais žaismingais personažais. Daugiau apie parodą skaitykite čia.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos