Pradžia: 2022-10-19 12:00
Pabaiga: 2022-11-30 22:00

Lietuvių katalikų mokslo akademija (LKMA) yra seniausia Lietuvos akademinė organizacija, vienijanti lietuvius mokslininkus bendram mokslo, kultūros ir visuomeniniam darbui. Jos ypatingas statusas pabrėžtas Lietuvos Respublikos Mokslo ir studijų įstatyme. LKMA tikslai – telkti lietuvius katalikus mokslininkus, ugdyti jaunąją intelektualų kartą, prisidėti prie mokslo žinių ir krikščioniškosios kultūros sklaidos Lietuvos visuomenėje.

LKMA šimtmečiui skirtoje parodoje atspindimi trys Akademijos gyvavimo etapai: trys pirmieji stendai skirti LKMA istorijai iki 1940 m., šeši tolimesni – jos gyvavimui išeivijoje, du paskutiniai – 1990 m. Lietuvoje atkurtos Akademijos veiklai. Dviejuose stenduose eksponuojami senieji žemėlapiai iš LKMA įgyto istoriko prof. Zenono Ivinskio rinkinio.

Parodos pagrindą sudaro Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomi dokumentai, spaudiniai ir nuotraukos. Juos papildo objektai iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Centrinės Europos jėzuitų provincijos Vilniaus archyvo ir Lietuvių katalikų mokslo akademijos fondų. Parodą parengė VU bibliotekos Rankraščių skyriaus darbuotoja Loreta Vinclovienė, parodos konsultantas – dr. Liudas Jovaiša.

Paroda veikia VU bibliotekos Baltojoje salėje (IV a., Universiteto g. 3) iki lapkričio 30 d.

Daugiau apie parodą skaitykite čia >>