Sidebar

Vilniaus universiteto rūmai pilni paslapčių – čia buvo celės, auditorijos, butai, klasės, koplyčia ir net gimnazijos karceris.

O mes sekame bibliotekos istorijos pėdsakais ir ieškome vietų, kur kažkada buvo skaityklos. Viena tokių – dabartinė Rektoriaus aula, švenčiant universiteto 400 metų jubiliejų išpuošta Antano Kmieliausko freskomis. Bibliotekos gidai dabar čia svečiams pasakoja ne tik universiteto, bet ir Lietuvos istoriją, nes ant sienų ir lubų – kasdienio gyvenimo, pagonių tikėjimo, istorinių mūšių vaizdai.

15 Bulhako fotografija

15 Aulos kampas

Bet ar žinote, kad jėzuitų laikais kažkur čia buvo Teologijos ir Filosofijos katedros, o XIX a. pradžioje – bibliotekininko, masono Kazimiero Kontrimo butas? O štai iš J. Bulhako nuotraukos matyti, kad Stepono Batoro universiteto laikais čia buvo rūkomasis (ačiū prof. Jurgiui Pakeriui už pastebėjimą). Dar po kelių dešimčių metų – sovietmečiu – čia ir gretimoje patalpoje veikė TSKP istorijos ir Lituanistikos skaityklos. Taigi, bibliotekininkai nuo amžių čia dirbo, gyveno ir... rūkė.

Vaizduose –

Rektoriaus aula © VU biblioteka, 2020

Stepono Batoro universiteto rūkomojo fotografija iš Lietuvos nacionalinio muziejaus publikuojamo Jano Bułhako kūrybos palikimo trečiosios knygos „Vilnius: Įvykiai ir žmonės. Apylinkės“ (išleista 2011 m.)

Informaciją pateikė Nijolė Bulotaitė, 2020-02-11

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos