Švęsdama 450 m. jubiliejų, Vilniaus universiteto biblioteka, vasario 20 d. 18 val., Vilniaus knygų mugės lankytojus supažindins su ypatingais bibliotekos lobynuose saugomais dokumentais – regioninės ir nacionalinės reikšmės dokumentinio paveldo objektais, įtrauktais į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą.

Untitled 12 kelione Nerimi Renginio metu lankytojai bus kviečiami susipažinti su vienu išskirtiniu eksponatu, įtrauktu į Lietuvos nacionalinį „Pasaulio atminties“ registrą – Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomu Jurgio Szantyro (Jerzy Szantyr) pieštu 5,26 m ilgio ir 0,98 m pločio ekspedicijos pagrindu parengtu žemėlapiu „Neries aukštupio žemėlapis“ („Mappa rzeki Wilij od jej źródła aż do pierwszej przystani handlowej…“). Renginio metu bus eksponuojama originalaus dydžio žemėlapio kopija.

Vilniaus senienų muziejaus, pirmojo viešo muziejaus Lietuvoje, įkūrėjo grafo Eustachijaus Tiškevičiaus brolis Konstantinas Tiškevičius 1857 m. organizavo mokslinę tiriamąją ekspediciją laivu Neries upe nuo ištakų ligi santakos su Nemunu. Kelionės tikslas – ištirti Nerį, jos pakrantes hidrografiniu, istoriniu, archeologiniu ir etnografiniu atžvilgiu. Tai pirmas tokio plataus masto bandymas kompleksiškai tirti ir aprašyti Lietuvos upes, jų pakrantes. K. Tiškevičius fiksavo visus gyvenviečių duomenis, istorines detales, padavimus, legendas, archeologijos paminklus ir kt. Surinktą medžiagą paskelbė knygoje „Wilija i jej brzegi“ (Drezdenas, 1871 m.).

Renginio metu UNESCO Komunikacijos programų vadovė Miglė Mašanauskienė pristatys UNESCO programą „Pasaulio atmintis“, VU bibliotekos Mokslinių tyrimų ir paveldo rinkinių direktorė Nijolė Klingaitė-Dasevičienė – į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinį registrą įtrauktus bibliotekoje saugomus dokumentus, o apie ypatingąjį žemėlapį pasakos istorikė, knygos „Konstantinas Tiškevičius ir Neris, arba Kelionė ir Knyga” autorė Reda Griškaitė.

Dalyvių lauks įdomi kelionė Nerimi, viktorina ir prizai!

Renginys vyks vasario 20 d. 18 val., Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, 1.3 salėje.

Informaciją pateikė Jonė Šulcaitė-Brollo, 2020-02-18