Sidebar

Švenčiant Vilniaus universiteto 400 metų sukaktį buvo restauruojami ir tvarkomi senieji universiteto rūmai. Žymūs dailininkai pakviesti dekoruoti universiteto sales, vestibiulius, skaityklas.

G.Trimako nuotraukaVienas ryškiausių savo pėdsaką rūmuose palikusių dailininkų – grafikas Rimtautas Gibavičius. Jo freskos puošia du Filologijos fakulteto vestibiulius, o Šv. Jono gatvėje – paminklinė lenta bibliotekos 400 metų sukakčiai. Dailininkas taip pat maketavo jubiliejinius universiteto leidinius: „Vilniaus universiteto rūmai“ ir „Vilniaus universitetas dailėje“. Jis maketavo ir garsiąją Vlado Drėmos knygą „Dingęs Vilnius“.

Bibliotekai švenčiant 450 metų jubiliejų norisi prisiminti čia sukauptus R. Gibavičiaus darbus, eskizus. Vilniaus universiteto biblioteka turi labai gausų R. Gibavičiaus darbų rinkinį, nes grafikas labai dosniai dovanodavojuos universiteto bibliotekai. 

„Mūzos“ buvo pirmas R. Gibavičiaus sieninės tapybos darbas. Stilistikos jis sėmėsi iš antikos keramikos. Po kiek laiko kitame vestibiulyje R. Gibavičius sukūrė sgrafitą „Istoriniai portretai“, kuriame vaizduojami žymiausi Lietuvos poetai ir menininkai – pradedant Motiejumi Kazimieru Sarbievijumi ir užbaigiant Vincu Mykolaičiu-Putinu. Atrenkant vaizduojamas asmenybes ir tekstus buvo daug ginčų, kūrinįnorėta ideologizuoti. Pradžioje buvo reikalavimas, kad nebūtų lietuvių kalbos, kad tekstai būtų rašomi rusiškai. Pavyko išsireikalauti įrodinėjant, kad užrašai būtų lotyniški, nes tai – akademinė kalba. Buvo sumanyta visa interjero programa – visuma su baldais, apšvietimu, medžio apdaila. Deja, ne viską pavyko įgyvendinti, nebuvo pagaminti ir pagal grafiko brėžinius suplanuoti įspūdingi šviestuvai. Visi svarstymai, pasiūlymai, pakitimai atsispindi Grafikos kabinete saugomuose eskizuose ir dokumentuose.

IMG 20181123 092854   Vilniaus universiteto biblioteka 3 copy  Vilniaus universiteto biblioteka 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaizdai: © Vilniaus universiteto biblioteka

Tekstas: Nijolė Bulotaitė, 2020-04-15 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos