Pasaulį ištikusios pandemijos kontekste elektroninės knygos ir dokumentai įgauna dar daugiau svarbos. Tarptautinis projektas EODOPEN (Elektroninių knygų pagal poreikį tinklas atveriantis publikacijas Europos internautams) siekia virtualiai atverti iki šiol el. formatu neprieinamas XX-XXI a. knygas.

eod open logo webNet 11 šalių ir 15 bibliotekų jungiantis projektas telks dėmesį į elektroniniu pavidalu neprieinamų darbų pateikimą visuomenei juos suskaitmeninant ir suteikiant prie jų prieigą visos Europos lygiu, tuo pačiu visapusiškai gerbiant šiuo metu galiojančius autorių teisių įstatymus.
Projekte Lietuvą atstovaujanti VU biblioteka, kviečia visus prisidėti prie šios iniciatyvos, kad dokumentai kultūros ir mokslo įstaigoms bei visai plačiajai Lietuvos visuomenei būtų atverti patogiausiu formatu. Tai padaryti galite užpildydami trumpą anoniminę 7 minučių trukmės apklausą apie Jūsų patirtį skaitant elektronines knygas: nuoroda į apklausą.

Kiekviena nuomonė mums labai svarbi! Jeigu turite klausimų ar pasiūlymų maloniai prašome kreiptis el. adresu . Taip pat kviečiame siūlyti knygas, kurias manote, kad turėtume suskaitmeninti: pasiūlymo forma.

2020-05-13