Sidebar

Biblioteka siūlo tyrėjams, mokslininkams, doktorantams mokymus ir konsultacijas atvirosios prieigos, atvirojo mokslo, mokslinių tyrimų duomenų valdymo, mokslinių tyrimų rezultatų matomumo didinimo, publikavimo, mokslometrijos, publikacijų registravimo eLABa talpykloje klausimais.

Gegužės mėnesį kviečiame dalyvauti šiuose Bibliotekos organizuojamuose nuotoliniuose mokymuose (MS Teams platformoje):

Gegužės 3 d. 14:00-14:30 val. MIDAS naudojimas – pagrindinės funkcijos Mokymai baigėsi

Gegužės 10 d. 14:00-14:30 val. MIDAS naudojimas – pagrindinės funkcijos Mokymai baigėsi

Gegužės 17 d. 14:00-14:30 val. MIDAS naudojimas – pagrindinės funkcijos Mokymai baigėsi

Gegužės 24 d. 14:-14:30 val. MIDAS naudojimas – pagrindinės funkcijos Mokymai baigėsi

Mokymų metu sužinosite su pagrindinėmis Nacionalinio atviros prieigos mokslinių tyrimų duomenų archyvo (MIDAS) funkcijomis: registracija, duomenų įkėlimu, duomenų publikavimu, DOI suteikimu.

Gegužės 6 d. 10:00-11:30 val. Mokslinių tyrimų duomenų valdymo įvadas Mokymai baigėsi

Mokymų metu susipažinsite su mokslinių tyrimų duomenų ir mokslinių tyrimų duomenų valdymo sąvokomis, duomenų gyvavimo ciklu, svarbiausiais sudėtiniai mokslinių tyrimų duomenų valdymo aspektais. Gausite patarimų kaip rengti duomenų valdymo ir duomenų priežiūros planus ir apžvelgsime duomenų publikavimo galimybes.

Gegužės 13 d. 10:00-11:00 val. Mokslinių tyrimų duomenų valdymo plano sudarymas Mokymai baigėsi

Mokymų metu susipažinsite su mokslinių tyrimų valdymo plano kaip dokumento specifika, gausite patarimų kaip rengti duomenų valdymo planą, susipažinsite su valdymo plano rengimą palengvinančiais įrankiais (DVP Vedlys, DMP Online ir kt.).

Gegužės 27 d. 10:00-11:00 val. Duomenų talpyklos ir duomenų žurnalai Registracija

Mokymų metu sužinosite kas yra duomenų talpykla, kokios populiariausios bendro pobūdžio talpyklos, kaip pasirinkti tinkamą talpyklą, kas yra duomenų žurnalas ir kuo jis skiriasi nuo įprasto mokslinio žurnalo, susipažinsite su duomenų talpyklų tipais.

Gegužės 25 d. 14:00-15:00 val. Atviroji prieiga Mokymai baigėsi

Mokymų metu susipažinsite su atvirosios reglamentavimu bei leidyba (žurnalų skirstymas, leidybos sutartys ir jų priedai), saviarchyvavimo galimybėmis (dokumentų versijos, leidėjo atvirosios prieigos nuostatų įvertinimas), atvirojo turinio licencijomis.

Gegužės 11 d. 10:00-11:30 val. Publikcijų registravimas eLABa talpykloje Mokymai baigėsi

Mokymų metu sužinosite apie eLABa talpyklos funkcijas, struktūrą, galimybes, autoriaus sąsajas, dokumentų registravimą ir viso teksto dokumentų  (failų) įkėlimą, įrašų importavimą, licencinių sutarčių pasirašymą ir ataskaitų formavimą.

Užsiregistravusiems el. paštu bus atsiųsta nuoroda į paskaitą MS Teams platformoje.

Visų mokymų datas, išsamesnę informaciją ir registracijos nuorodas rasite čia.

Atnaujinta 2022-05-02