Biblioteka siūlo tyrėjams, mokslininkams, doktorantams mokymus ir konsultacijas atvirosios prieigos, atvirojo mokslo, mokslinių tyrimų duomenų valdymo, mokslinių tyrimų rezultatų matomumo didinimo, publikavimo, mokslometrijos, publikacijų registravimo eLABa talpykloje klausimais.

Gruodžio mėnesį kviečiame dalyvauti šiuose Bibliotekos organizuojamuose nuotoliniuose mokymuose (MS Teams platformoje):

MIDAS naudojimas – pagrindinės funkcijos

Gruodžio 6 d. 14:00-14:30 val. Registruotis

Gruodžio 13 d. 14:00-14:30 val. Registruotis

Gruodžio 20 d. 14:00-14:30 val. Registruotis

Gruodžio 27 d. 14:-14:30 val.  Registruotis

Mokymų metu sužinosite su pagrindinėmis Nacionalinio atviros prieigos mokslinių tyrimų duomenų archyvo (MIDAS) funkcijomis: registracija, duomenų įkėlimu, duomenų publikavimu, DOI suteikimu.

Trukmė: 30 min.
Lektorė: dr. Gintė Medzvieckaitė

Publikcijų registravimas eLABa talpykloje

Gruodžio 6 d. 10:00-11:30 val. Registruotis

Mokymų metu sužinosite apie eLABa talpyklos funkcijas, struktūrą, galimybes, autoriaus sąsajas, dokumentų registravimą ir viso teksto dokumentų  (failų) įkėlimą, įrašų importavimą, licencinių sutarčių pasirašymą ir ataskaitų formavimą.

Lektorė: Aurelija Striogienė

Duomenų talpyklos ir duomenų žurnalai

Gruodžio 9 d. 10:00-11:00 val. Registruotis

Mokymų metu sužinosite kas yra duomenų talpykla, kokios populiariausios bendro pobūdžio talpyklos, kaip pasirinkti tinkamą talpyklą, kas yra duomenų žurnalas ir kuo jis skiriasi nuo įprasto mokslinio žurnalo, susipažinsite su duomenų talpyklų tipais.

Lektorė: dr. Gintė Medzvieckaitė

Atviroji prieiga

Gruodžio 28 d. 14:00-15:00 val. Registruotis

Mokymų metu susipažinsite su atvirosios reglamentavimu bei leidyba (žurnalų skirstymas, leidybos sutartys ir jų priedai), saviarchyvavimo galimybėmis (dokumentų versijos, leidėjo atvirosios prieigos nuostatų įvertinimas), atvirojo turinio licencijomis.

Lektorė: Eglė Juodė

Užsiregistravusiems el. paštu bus atsiųsta nuoroda į paskaitą MS Teams platformoje.

Visų mokymų datas, išsamesnę informaciją ir registracijos nuorodas rasite čia.

Atnaujinta 2022-11-30