Edukacinį stalo žaidimą „Leidybos spąstai“ siūloma išbandyti visiems besidomintiems akademinės karjeros subtilybėmis – jį rasite Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro Laisvalaikio skaitykloje (Saulėtekio al. 5, Vilnius), o žaisti galėsite tiek vietoje, tiek pasiskolinę į namus.

edukacinis stalo zaidimas leidybos spastai vu bibliotekaNuo šių metų balandžio mėnesio Vilniaus universiteto akademinės bendruomenės nariai, norintys inicijuoti žaidimo „Leidybos spąstai“ sesiją savo komandoms, kviečiami užpildyti registracijos formą internete. Šiuo atveju žaidimo moderatoriumi ir renginio vieta pasirūpins Vilniaus universiteto biblioteka. Renginys bus organizuojamas, jeigu susidarys 8–16 asmenų grupė.

Chris Morrison ir Jane Secker užtruko daugiau kaip 18 mėnesių, kurdami edukacinį stalo žaidimą „Leidybos spąstai“, sukurtą padėti tyrėjams perprasti mokslinės komunikacijos pasirinkimus, kuriuos jie atlieka savo karjeros metu. Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje jis jau pristatytas, o „Atvirosios prieigos savaitės 2018“ metu įvyko šio žaidimo, išversto į lietuvių kalbą, premjera ir Lietuvoje! „Leidybos spąstai“ žaidžiamas keturiose komandose po 2–4 žaidėjus. Kiekviena komanda pasirenka vieną iš keturių veikėjų: Merę, tamsiąją materiją studijuojančią astrofizikę, Mišą, Londono gaujas analizuojančią kriminologę, Saimoną, literatūrologą, besispecializuojantį Džeinės Ostin kūryboje, arba Brajeną, ląstelių mutacijas tiriantį mikrobiologą. Žaidimas padalytas į etapus, kurie atspindi Didžiajai Britanijai būdingas akademinės karjeros pakopas – dalyviai pradeda kaip studijas bebaigiantys doktorantai, tęsia kaip mokslo darbuotojai, vėliau lektoriai, docentai ir galiausiai profesoriai. Kiekvienas etapas trunka apie 15–20 minučių, priklausomai nuo žaidėjų turimų žinių ir įsitraukimo lygio. Pagrindinės žaidime aptariamos temos – atviroji prieiga ir mokslinė komunikacija.

Informacija apie žaidimą „Leidybos spąstai“ ir galimybę rezervuoti jo sesiją pateikiama Vilniaus universiteto bibliotekos interneto svetainės skiltyje „Atviroji prieiga“ ir VU intraneto skiltyje „Kompetencijų tobulinimas“.

Informaciją pateikė Emilija Kučinskaitė