Artėjant 450 metų jubiliejui Vilniaus universiteto biblioteka rengiasi išleisti išsamią istoriją, rūpestingai aprašo ne tik savo veiklą, kolekcijas, bet ir istorinius interjerus, baldus.

06 seifai bekrastu

Dvi Dailės akademijos doktorantės Aistė Dičkalnytė (dabar jau apsigynusi daktaro disertaciją) ir Eglė Bagušinskaitė kruopščiai ištyrinėjo ir aprašė bibliotekos istorinius baldus. Tyrėjos atkreipė dėmesį ir į išskirtinę spintą-seifą rektorato koridoriuje, kuri nepriklauso bibliotekai, taigi, nebus aprašyta knygoje. Tokia proga nutarėme pasidalinti dailėtyrininkių surinkta informacija ir detaliau informuoti besidominčius išlikusiais vertingais objektais.

02 seifaiUniversiteto centriniuose rūmuose – 4 tokie seifai. Vienas, matyt dėl savo vertės ir grožio, atsidūrė Istorijos fakultete, kitas – stovi rektorato antrojo aukšto koridoriaus gale. Dar vienas seifas – rektoriaus kabinete, o ketvirtasis – ten, kur kažkada matyt ir turėjo stovėti pagal paskirtį – Finansų departamente, buvusioje kasoje.

Išskirtinės išvaizdos spintos-seifai pagaminti Sankt Peterburge, Franco Sangalli (Франц Карлович Cан-галли, 1824–1908) dirbtuvėje. Menotyrininkės teigia, jog ši dirbtuvė buvo įsteigta 1853 m. Tokios metalinės spintos XIX a. pab.–XX a. pr. Vilniuje buvo labai paklausios vertingiems dokumentams ir smulkiems daiktams saugoti. Labai sunkiose, masyviose ir ugniai atspariose spintose-seifuose saugodavo turtą nuo gaisrų ir vagysčių. Šių seifų-spintų puošybos elementai atkartoja to laikmečio baldų puošybą.

#jaugreit #VUbibliotekai450

Informaciją pateikė Nijolė Bulotaitė