Mokslinių straipsnių ar kitų publikacijų įkėlimą ir atvėrimą talpyklose palaiko daugiau kaip 80 proc. leidėjų, remiantis SHERPA/RoMEO duomenimis. Dažnu atveju leidžiama viešai prieigai pateikti priimtus rankraščius, bet ne paskelbtas publikacijas, tad autoriams sudarant sutartį su leidėju rekomenduojama kartu inicijuoti ir atitinkamo priedo pasirašymą. Šis priedas leistų išsaugoti teises kūrinius įkelti į eLABa ir juos paviešinti, taip įgyvendinant atvirąją prieigą per saviarchyvavimą.

Vilniaus universiteto biblioteka pristato elektroninę paslaugą, skirtą patogesniam priedų prie leidybos sutarties kūrimui. Autoriai minėtą priedą leidėjui turi pateikti kartu su leidybos sutartimi. Leidybos sutartis pasirašoma su prierašu „Atsižvelgiant į pridedamą priedą“ (angl. Subject to Attached Addendum), reiškiančiu, kad leidybos sutartis įsigalios tik tuo atveju, jeigu leidėjas pritars pateiktam dokumentui. Papildant leidybos sutartį šiuo priedu taip pat rekomenduojama parengti argumentuotą laišką, kuriame būtų pagrindžiamas autorių poreikis keisti tipinės leidybos sutarties sąlygas. Vienas iš galimų laiško pavyzdžių – Model cover letter for amendment to publishing agreement.

Priedų prie leidybos sutarties kūrimo paslauga parengta pagal Scholar's Copyright Addendum Engine modelį, tačiau siūlo rinktis būtent Vilniaus universiteto rekomenduojamų priedų prie leidybos sutarties šablonus. Jie pateikti Vilniaus universiteto elektroninių dokumentų įkėlimo į Lietuvos akademinės bibliotekos informacinę sistemą tvarkos aprašo, patvirtinto rektoriaus įsakymu Nr. R-117, 1–4 prieduose.

Pateikė Emilija Kučinskaitė