Vilniaus universiteto biblioteka tęsia VU bibliotekos augintinių renginių ciklą ir kviečia į dviejų alumnų susitikimą – gruodžio 4 d. 18 val. Č. Milošo skaitykloje susitinka ir savo eiles skaito Dainius Dirgėla ir Liutauras Leščinskas.

Liutauras Leščinskas 3Spalio mėnesį kalbėjomės su Dainiumi Dirgėla, o dabar keletą klausimų uždavėme literatui, leidėjui, žurnalistui, poetų grupės SVETIMI nariui, elektroninių knygų leidėjų asociacijos „Naujas vardas“ prezidentui Liutaurui Leščinskui, 1990–1995 m. studijavusiam lietuvių kalbą ir literatūrą.

Kodėl stodamas į universitetą pasirinkote Filologijos fakultetą? Ar jau rašėte mokykloje?

Stojau į žurnalistiką, tačiau nepraėjau konkurso. Tada dar spėjau įstoti į Lietuvių kalbą ir literatūrą. Atrodė artimiausia žurnalistikai. Mokykliniais metais rašiau, publikavausi „Lietuvos pionieriuje“ ir dar kažkur (jau nepamenu).

Kas studijų metu Jums atrodė reikšmingiausia, svarbiausia?

Tuomet svarbiausia atrodė aura cademica - Sarbievijaus beržo dvasia, tvyranti fakultete. Turbūt ji ir buvo svarbiausia.

Kas buvo Jūsų didieji autoritetai studijų laiku, o kas – dabar?

Buvo ir liko – Marcelijus Martinaitis, Vytautas Kavolis, iš neuniversitetinių - Algimantas Mackus.

Liutauras Leščinskas 1Ar skaitėte VU bibliotekoje? Kuri bibliotekos vieta buvo Jums mėgstamiausia?

Skaičiau. Daugiausia Donelaičio skaitykloje. Ten buvo kaip namai, bibliotekininkės - kaip mamos. O gal sesės, nes, kiek pamenu, buvo jaunos.

Kaip atsidūrėte poetų grupėje „Svetimi“?

Pakvietė Donatas Valančiauskas, su juo mokėmės vienoje mokykloje. Prisijungiau kiek pavėlavęs, bet spėjau „susvetimėti“, t.y. užsidirbti „svetimo“ vardą.

Kurį laiką buvote ir VU darbuotojas, dirbote „Universitas Vilnensis“. Kas Jums šiame darbe patiko, o ko nemėgote?

Patiko universiteto bendruomenės pagarba darbui, kurį dirbau. Net jei rezultatu pats nebūdavau patenkintas. Nemėgau atlyginimo dydžio.

Paguglinusi aptikau, kad esate asociacijos „Naujas vardas“, elektroniškai leidžiančios knygas, prezidentu. Kokių galių šis postas jums suteikia?

Suteikia galią šiek tiek pagelbėti lietuvių literatūros „startuoliams“ - pradedantiems rašytojams. Nemokamai išleisti jų pirmąsias knygas. Elektronines.

Informaciją pateikė Kristina Gudavičienė