Jei pasakytume, kad VU bibliotekoje (MKIC, Saulėtekyje) veikia geležinkelio stotis, nebūtume toli nuo tiesos – čia esanti knygų transportavimo sistema labai ją primena.

6 iliustracijaGal net galima teigti, kad bibliotekoje yra net ne viena geležinkelio stotis, o septyniolika. Grąžintas ar iš saugyklų skolinamas knygas po biblioteką išvežioja konteineriai (vagonai), judantys ant bėgių (geležinkelių), išvedžiotų po visą pastatą. Jų bendras ilgis siekia beveik pusę kilometro ir kaip tikrame geležinkelyje jie taip pat yra su iešmais – įrenginiais, perkeliančiais transportavimo konteinerius nuo vieno kelio ant kito.

Minėtos transportavimo stotys yra išdėstytos visuose bibliotekos aukštuose – po stotį kiekvienoje skaitykloje ir saugyklose prie knygų saugojimo vietų. Į stotis atvykę konteineriai savarankiškai „išlaipina“ knygas į vežimėlį. Visą centrą aptarnauja net 45 konteineriai.

Tačiau kaip knyga patenka į konteinerį? Žmonės be bilietų į traukinius juk nėra įleidžiami. Išties, kiekviena knyga, kuri važinėja bibliotekos geležinkeliais, turi savo „bilietą“ – jis prilipdytas prie knygos vidinėje nugarėlės pusėje ir kiekvieną kartą prieš kelionę yra automatiškai nuskaitomas.

Informaciją pateikė Ramunė Gedvilaitė