Sidebar

Joachimas Lelevelis – žymus istorikas, knygotyrininkas, numizmatas, Vilniaus universiteto profesorius. Vilniaus universitete dėstė 1815–1818 m. ir 1822–1824 m. Dėl filomatų ir filaretų bylos pašalintas iš universiteto, gyveno Paryžiuje, Briuselyje. Didžiausia profesoriaus aistra – kartografijos kolekcionavimas. Jo asmeninė kolekcija – 400 senųjų atlasų bei žemėlapių ir 5000 knygų. Jie sudaro 70 procentų VU bibliotekos senųjų atlasų rinkinio. 1926 metais, vykdant jo valią,  kolekcija pervežta į Vilniaus universiteto biblioteką.

7 Lelevelio dazai iliustracijaJ. Lelevelis buvo nepaprastai darbštus, kuklus, visas lėšas skyrė vertingų žemėlapių ir knygų įsigijimui – ko gauti nepavykdavo, tą persipiešdavo. J. Lelevelis buvo gabus menininkas, Jono Rustemo mokinys. VU bibliotekoje saugomi jo teptukai, dažai, kalkinis popierius, per kurį kopijuodavo. Kaip ten bebūtų, jo dėka turime unikalią senųjų atlasų ir žemėlapių kolekciją. Pasakojama, kad profesorius pinigus leido tik knygoms, pienui ir duonai. O duonos jam reikėjo daug – J. Lelevelis maitindavo peles, kad tos negraužtų jo kolekcijos knygų.

Fotografijoje – Joachimo Lelevelio dažų rinkinys saugomas VU bibliotekoje.

Informaciją pateikė Nijolė Bulotaitė

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku