Sidebar

Ką nepokštaujant galima būtų pasakyti apie mumijas bibliotekoje? Nebent tai, kad čia, be abejo, rasime knygų apie savaime arba dirbtinai užsikonservavusius žmogaus arba gyvūnų kūnus, t. y. mumijas. Tačiau ar būta bibliotekoje ne tik knygų apie mumijas, bet ir pačių mumijų? Džiuginantis ir Egipto paslaptimis dvelkiantis atsakymas yra toks: taip, bibliotekoje mumijų buvo.

Mumijos bibliotekoje 003Turbūt ne vienas esame girdėję, kad šiuo metu restauruojamoje Pranciškaus Smuglevičiaus salėje 1855–1915 veikė Vilniaus senienų muziejus. Muziejuje buvo eksponuojama ir keletas mumijų, kurias šiandiena galima pamatyti Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Dvi vaikų mumijas muziejui padovanojo jo įkūrėjo grafo Eustachijaus Tiškevičiaus brolis Mykolas, parsivežęs jas iš Egipto (beje, jų autentiškumą ne taip seniai tyrė VU prorektoriaus, prof. R. Jankausko vadovaujama mokslininkų grupė).

Savaime užsikonservavusių įvairiausių padarų kūnų rastas ne vienas. Pertvarkant dabartinės Orientalistikos skaityklos patalpas ir iš ten gabenant ilgus metus laikytas knygas, tarp jų aptikta išdžiūvusių šikšnosparnių.

Vaizde: „Laikas, atsuktas atgal“ – Kultūros nakties (2018) projektas, kuriame Vilniaus universiteto biblioteka kvietė pažinti turtingą XIX–XX a. Vilniaus universiteto istoriją. Fotografijų autorė M. Jasevičiūtė.

Informaciją pateikė Kristina Gudavičienė, 2020-01-08

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku