Sidebar

Informuojame, kad, remiantis lapkričio 6 d. LR Vyriausybės sprendimu dėl bibliotekų darbo organizavimo būtinųjų sąlygų siekiant stabdyti COVID-19 plitimą, keičiasi Vilniaus universiteto bibliotekos paslaugų teikimo tvarka.

Nuo lapkričio 11 d. (trečiadienio) biblioteka paslaugas teikia nuotoliniu būdu:

• Bibliotekos skaityklos uždaromos lankytojams. Naudotis bibliotekoje esančiomis darbo vietomis galimybės nėra.

Jeigu kada nors dirbote bibliotekoje esančiais kompiuteriais ir jūsų VU vartotojo profilyje liko svarbių dokumentų, nesijaudinkite. Norint pasiekti šiuos dokumentus nebūtina fiziškai atvykti į biblioteką – tai padaryti galite būdami namuose. Daugiau ->

• Bibliotekoje bus teikiamos tik leidinių išdavimo ir priėmimo paslaugos VU bendruomenės nariams. Šios paslaugos teikiamos nekontaktiniu būdu.

Leidiniai išduodami tik pagal išankstinį užsakymą:

• Centrinėje bibliotekoje ir MKIC: I–V nuo 9 iki 21 val., VI nuo 10 iki 16 val.
  • Fakultetų ir centrų skaityklose leidiniai išduodami skaityklų darbo metu.

Norėdami užsisakyti leidinius:

Užsakymų vykdymas gali užtrukti iki 3 darbo dienų. Informacija apie užsakymo vykdymą bus atsiųsta el. paštu, ją taip pat galima pasitikrinti virtualios bibliotekos paskyroje.

Svarbu: laiškas apie įvykdytus užsakymus bus siunčiamas į VU suteiktą el. pašto dėžutę.

• Knygas pasiimti galima iš spintelių prie CB ir MKIC informacijos stalų, fakultetų skaityklose.
  • Knygos laikomos tris dienas po pranešimo apie įvykdytą užsakymą.

Kilus klausimams, prašome kreiptis .

Leidinių grąžinimas:

Leidinius grąžinti galite tik tame bibliotekos padalinyje, iš kurio jie buvo paimti, naudojantis savitarnos įrenginiais arba tam skirtose vietose.

• Centrinėje bibliotekoje ir MKIC: I–V nuo 9 iki 21 val., VI nuo 10 iki 16 val.
  • Fakultetų ir centrų skaityklose leidinius grąžinti galima skaityklų darbo metu.

! Kviečiame naudotis VU bibliotekos el. ištekliais! Prireikus pagalbos, kreipkitės į savo fakulteto dalyko bibliotekininką.

Centrinės bibliotekos Rankraščių ir Retų spaudinių skaityklos neveiks, iš jų leidiniai neišduodami. Prašome naudotis VU bibliotekos Skaitmeninėmis kolekcijomis.

Jeigu esate VU bendruomenės narys ir dokumentas ar jo dalis jums reikalinga moksliniam darbui, galite kreiptis dėl dokumento ar jo dalies suskaitmeninimo į Retų spaudinių skaityklą (el. paštu ) arba Rankraščių skaityklą (el. paštu ).

SVARBU!

• Atvykus pasiimti arba grąžinti leidinius, būtina laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp savęs ir kitų bibliotekos lankytojų.
  • Bibliotekos patalpose būtina visada dėvėti apsaugines veido kaukes.
  • Bibliotekoje, greta knygų pasiėmimo ir grąžinimo punktų, rasite rankų dezinfekavimo stoteles. Prašome dezinfekuotis rankas atvykus į biblioteką.
  • Bibliotekoje būtina laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
  • Į biblioteką atvykti draudžiama, jeigu jums pasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).