Sidebar

Lietuva VU bibliotekoje zemelapio gifas 1 copy„Lietuva VU bibliotekoje“ projekto idėja – aplankyti kiek galima daugiau Lietuvos regionų ir pristatyti tą bibliotekoje saugomo kultūros paveldo dalį, kuri labiausiai atspindi Lietuvos ir konkretaus regiono istoriją. Tuo pačiu regionų gyventojams sudaryti galimybes neišvykstant iš savo miesto susipažinti su savo krašto kultūriniu paveldu. Šis sumanymas gimė 2015 metais, VU bibliotekai minint 445-ąsias įkūrimo metines ir Lietuvai švenčiant Etnografiniams regionams skirtus metus.

Patvirtinus projektą ir jam įsibėgėjus, per 2015–2019 metus buvo aplankyta per dvidešimt Lietuvos miestų: Anykščiai, Biržai, Joniškėlis, Kėdainiai, Plungė, Birštonas, Jašiūnai, Šakiai, Panevėžys, Raseiniai, Telšiai, Klaipėda, Zarasai, Varniai, Kražiai, Kaunas, Skuodas, Marijampolė, Kupiškis, Šiauliai, Tauragė, Rokiškis.

Renginių dalyviai turėjo ne tik galimybę savame krašte pamatyti įdomiausius dokumentus – rankraščius, knygas, kartografiją, grafiką, senąją fotografiją – saugomus VU bibliotekoje, bet ir išgirsti pranešimus apie savo krašto istoriją, kultūrą, spaudos paveldą, kuriuos skaitė jų miestų istorikai, muziejininkai, bibliotekininkai, Vilniaus universiteto mokslininkai ir bibliotekos tyrėjai.

Atvežamos parodos susilaukė nemažo vietinių gyventojų, savivaldybių atstovų, žiniasklaidos dėmesio. Užmegzti draugiški bendradarbiavimo ryšiai su priimančiomis bibliotekomis.

Minint 450 metų jubiliejų nutarta tęsti „Lietuva VU bibliotekoje“ projektą ir 2020 metais nuvykti net į 15 Lietuvos miestų:

 

Praėjusių renginių akimirkos:

 Lietuva VU bibliotekoje intro

 

Projektą iš dalies finansuoja:

LKT 01 copy

 

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos