Spausdinimas, kopijavimas, skaitmeninės kopijos, įrišimas

Prireikus atsispausdinti rašto darbą, nukopijuoti reikalingą knygos skyrių ar nuskenuoti paskaitų konspektus, naudokitės bibliotekoje esančiais daugiafunkciais įrenginiais, skaneriais skaityklose ar fotografavimo stovais. Specialiems poreikiams skirta teksto konvertavimo programinė įranga, Brailio spausdintuvas, elektroninės didinimo lupos.

Spausdinimas ir kopijavimas

Centrinės bibliotekos daugiafunkciai įrenginiai yra Kopijavimo kambaryje. MKIC daugiafunkciai įrenginiai yra Laisvalaikio, Technologijos mokslų, Komunikacijos, Teisės, Ekonomikos ir Verslo skaityklose. Savitarnos įrenginiu taip pat galima naudotis Medicinos fakultete.

Įrenginiai atlieka įvairias funkcijas: nespalvotas ir spalvotas kopijavimas bei spausdinimas, taip pat yra spausdinimo iš USB galimybė.

Atsispausdinti reikiamą dokumentą galite iš bet kurio bibliotekos stacionaraus kompiuterio. Jei norite dokumentus spausdinti nespalvotai, pasirinkite - Nespalvotai / Monochrome, jei spalvotai - Spalvotai / Color.

Atsispausdinti pasirinktą dokumentą galėsite prisijungę prie bet kurio daugiafunkcio įrenginio Centrinėje bibliotekoje, MKIC arba Medicinos fakultete.

Norėdami naudotis šia paslauga, savo virtualią sąskaitą papildykite MKIC Informacijos stale, Centrinės bibiliotekos informacijos stale arba Medicinos fakulteto skaitykloje įsigiję kopijavimo kreditų už 0,5, 1, 2, 5, ar 10 eurų. Aktyvavę gautą kuponą, prie daugiafunkcių įrenginių junkitės naudodami savo prisijungimo duomenis: vartotojo pažymėjimo numerį ir slaptažodį.

Įkainiai:

• A4 nespalvotai – 0,04 €
  • A4 spalvotai – 0,65 €
  • A3 nespalvotai – 0,08 €
  • A3 spalvotai – 1,30 €

Kopijavimas specialiųjų rinkinių skyriuose (Retų spaudinių skyrius, Rankraščių skyrius, Grafikos kabinetas) turi būti suderintas su darbuotoju.

Retų, unikalių 19 a. dokumentų kopijavimas

• A4 nespalvota kopija – 0,25 €
  • A3 nespalvota kopija – 0,45 €
  • A4 spalvota kopija – 0,90 €
  • A3 spalvota kopija – 1,50 €

Daktaro disertacijos:

• apgintos iki 1992 m. A4 – 0,25 €
  • apgintos nuo 1993 m. iki 2011 m. A4 – 0,05 €

Skenavimas, fotografavimas ir įrišimas

Daugumoje skaityklų Centrinėje bibliotekoje ir MKIC galite nemokamai naudotis standartiniais skaneriais.

Naudodamiesi daugiafunkciais įrenginiais galite pasinaudoti greitojo skenavimo paslauga. Lapo skenavimo (spalvotai ir nespalvotai) įkainis yra 0,01 €.

MKIC A korpuso kopijavimo kambariuose yra fotografavimo stovai, prie kurių pritvirtinę savo fotoaparatą ar išmanųjį telefoną galite patys daryti skaitmenines dokumentų kopijas. Šis paslauga nemokama.

MKIC Teisės skaityklos kopijavimo kambaryje ir Centrinės bibliotekos Kopijavimo kambaryje yra rašto darbų spiralinis įrišimo įrenginys. Naudojimasis nemokamas. Jums tereikia iš anksto įsigyti norimo dydžio įrišimo spiralę.

Skaitmeninimas

Skaitmeninimas Centrinės bibliotekos specialiųjų rinkinių skyriuose (Retų spaudinių skyrius, Rankraščių skyrius, Grafikos kabinetas) turi būti suderintas su darbuotoju. Užsakymo darbai atliekami per 3 dienas. Skaitmeninama tik su VU bibliotekos įranga.

Skaitmeninimo kaina:

• Retų, unikalių dokumentų (15-18 a.) ir fotografijų (iki 1960 m.): 1 vaizdas – 5,80 €
  • Retų, unikalių dokumentų (nuo 19 a.) ir fotografijų (po 1960 m.): 1 vaizdas – 2,10 €
  • Įrišti laikraščiai (iki 1945 m.) ir kiti didelio formato dokumentai: 1 vaizdas – 2,10 €
  • Skaitmenintos medžiagos įrašymas į bibliotekos kompaktinį diską – 0,60 €

VU bendruomenės nariams taikoma 50% nuolaida.

Į viršų

Autorių teisės ir gretutinės teisės

Pagal LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą leidžiama atgaminti išleistą straipsnį ar kitą trumpą kūrinį, nedidelę kūrinio dalį tik savo asmeniniam naudojimui:

20 straipsnis. Kūrinio atgaminimas asmeniniais tikslais

1. Be autoriaus arba kito autorių teisių subjekto leidimo fiziniam asmeniui išimtinai savo asmeniniam naudojimui, nesiekiant tiesioginių ar netiesioginių komercinių tikslų, leidžiama atgaminti ne daugiau kaip vieną išleisto ar kitaip viešai paskelbto kūrinio egzempliorių, jeigu toks atgaminimas yra vienkartinis veiksmas. Atgaminant kūrinius asmeniniais tikslais reprografijos būdu (fotokopijavimo ar kitu būdu popieriuje), taikomos šio Įstatymo 23 straipsnio nuostatos.

23 straipsnis. Kūrinio atgaminimas reprografijos būdu

1. Leidžiama be kūrinio autoriaus arba kito autorių teisių subjekto leidimo atgaminti reprografijos būdu (fotokopijavimo ar kitu panašiu būdu popieriuje):

1) išleistą straipsnį ar kitą trumpą kūrinį, ar trumpą rašytinio kūrinio ištrauką su iliustracijomis ar be jų, nesiekiant tiesioginių ar netiesioginių komercinių tikslų, jeigu toks atgaminimas yra atskiras vienkartinis veiksmas. Pakartotiniai šio atgaminimo atvejai leidžiami, jeigu jie vienas su kitu nesusiję.